US Open: Serena Williamsová (USA) - Karolína Plíšková (ČR)

Čtvrtfinále US Open komentuje Stanislav Kučera.

Serena Williamsová (17-USA) - Karolína Plíšková (8-ČR) 6:4, 6:3

Online reportáž z noční bitvy Williamsová - Plíšková končí, děkujeme za pozornost.

„Popravdě ani nevím, co se změnilo, když jsem první set začala otáčet. Publikum mě mohutně povzbuzovalo a já se cítila velmi špatně, protože se mi nedařilo. Tak jsem si řekla, že zkusím ještě více zabrat. A povedlo se,“ poděkovala Williamsová divákům za podporu.

US Open 2018 tak pokračuje bez české účasti.

Karolína Plíšková mává tribunám se smutným úsměvem na tváři, měla velkou šanci na výhru. V první sadě nevyužila brejkboly na 4:2, od té doby zcela vypadla z role a ztratila osm her za sebou. Na konci druhého setu se sice její hra opět zvedla, ale na skvěle podávající Serenu Williamsová už to nestačilo.

6:3
Serena Williamsová

Třetí eso, Williamsová postupuje do semifinále US Open.

40-0

Po dobré práci na síti už jen jeden.

30-0

Další, Američance chybí dva míče k výhře.

15-0

Eso i na druhé straně.

Serena
Williamsová

Třiadvacetinásobná vítězka grandslamů, nasazená sedmnáctka.

Tenisová legenda, jež se vrací po mateřské dovolené.

Karolína
Plíšková

Potřetí v řadě postoupila do čtvrtfinále, před dvěma lety tu hrála finále.

Bývalá světová jednička, stále čeká na grandslamovou trofej.

5:3
Karolína Plíšková

A další, česká hráčka sňižuje na 3:5. Williamsová ale nyní půjde podávat na vítězství v zápase.

A-40

Eso pro Plíškovou.

40-40

Williamsová doběhla k forhendu a prohodila Plíškovou po lajně. Češka už se přesouvala na druhou stranu.

40-30

Plíšková si připravila pozici k náběhu na síť a nemýlila se.

30-30

Teď ale zahrála jen do sítě.

15-30

Americká tenistka vypálila nechytatelný forhendový return po čáře.

15-15

Češka chybuje bekhendem do sítě.

15-0

Přestože Williamsová zvládla obsáhnout celý kurt, na závěrečný volej Plíškové už nemohla dosáhnout.

5:2

Jak jinak než přímým bodem z podání, ukončuje Williamsová tento vyrovnaný game a nejspíše udělala rozhodující krok k vítězství. Plíšková promarnila čtyři šance na brejk, Američanka ale ve všech případech vytáhla excelentní nechytatelný servis.