Jiří Polnický - ilustrační foto

Jiří Polnický - ilustrační foto | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Polnický se vrátil a v úvodu sezony ukázal solidní formu

• 0
Do družstva přišel pro nadcházející sezonu jako poslední teprve nedávno, ale hned v jejím úvodu ukázal solidní formu. V jednorázovém závodě GP Izola, který se jel ve stejnojmenném slovinském městě a který byl pro cyklisty hradecké stáje Elkov Author vstupním do nové sezony, totiž dojel nejlépe Jiří Polnický. Borec, který se po ročním angažmá v druhodivizní prokontinentální stáji v Polsku vrátil na východ Čech.

Polnický takřka dosáhl na bodové hodnocení do žebříčku UCI, když závod dokončil na 13. místě. Také druhý z hradeckého týmu byl jeho nováček, a to Josef Černý, jenž rovněž jako Polnický jezdil za polskou stáj. Ten na 45. příčce první skupinu, která dorazila do cíle hromadně, uzavíral.

„Závod se jel poměrně rychle a nejelo se mi úplně špatně, nicméně bylo znát, že se jednalo o první letošní měření sil. V závěru závodu už jsem to cítil, “ uvedl Polnický.

Hradečtí cyklisté se na start úvodního závodu sezony postavili hned druhý den po příjezdu na soustředění na Istrii. Závod dlouhý 156,5 kilometru se jel po dvou okruzích, první, který měřil kolem 33 km, měl ve svém profilu také nepříjemné stoupání. Po neúspěšném úniku šestičlenné skupiny se v posledním velkém okruhu v tomto stoupání pole nadělilo a na čele zůstalo zhruba šedesát závodníků.

Závěr se poté již odehrál na krátkých okruzích v městě Izola, kde nakonec spurtovalo 46 závodníků a mezi nimi i Polnický a Černý. Jiří Polnický se snažil dostat do první desítky, ale nakonec skončil těsně za bodovým umístěním na 13. místě. Závod vyhrál Ital Filippo Fortin z rakouského celku Tirol Cycling Team.

Už dnes se cyklisté hradecké stáje Elkov Author představí na dalším závodě, kterým je jednorázový Umag Trophy, v sobotu na něj naváží na rovněž jednorázovém Poreč Trophy.