Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Wimbledon mi dal sebevědomí, hraju vyrovnaně, radovala se Smitková

Tereza Smitková během dvouhry v 1. kole Fed Cupu proti Kanadě | foto: AP

7 2015
Québec (Od našeho zpravodaje) - Ani jeden set nezačala dobře. Oba však zvládla obrátit a nakonec svou fedcupovou premiéru suverénně vyhrála. Dvacetiletá Tereza Smitková porazila kanadskou tenistku Gabrielu Dabrowskou 6:1, 6:2 a přiblížila Česko k postupu do semifinále Fed Cupu. „Jsem moc ráda, že jsem zvládla týmu pomoct,“ radovala se.

V týdnu ji trápil puchýř na pravé ruce. Přiznala, že se v trénincích necítila ideálně. V sobotu ale Tereza Smitková ukázala, že je, jak sama říká, spíše „zápasový typ“.

Kanada vs. Česko

První zápas ve Fed Cupu zvládla za 59 minut se skvělým skóre 6:1, 6:2. „Snažila jsem si to užít,“ říkala.

Jak se vám spalo před premiérou ve Fed Cupu?
Překvapivě jsem dospala v pohodě. Čekala jsem nervy i přes den, ale jakž takž to šlo. Chvilkama na mě nervozita šla, ale nějak jsem to zvládla. Uklidňoval mě kapitán. Před zápasem mi říkal: Buď v klidu, bude to dobré.

Způsobily nervy na úvod ztrátu prvního gamu?
Ona odehrála první game moc dobře. Obě jsme byly nervózní a ona v podstatě neudělala chybu, zkazila jen jeden míč a ještě po dlouhé výměně. Spíš to bylo mojí chybou, ale ona začala dobře.

Čím se to pak zlomilo?
Snažila jsem se udržet čistou hlavu, protože jsem věděla, že ona také bude nervózní a že na servisu není zas tak nebezpečná. Naštěstí se mi ji podařilo hned zase brejknout a byla jsem zase zpátky v zápase.

JSME DOBRÝ, ZVLÁDLY JSME TO! Tereza Smitková (vpravo) se s Karolínou Plíškovou...

Tereza Smitková (vpravo) se s Karolínou Plíškovou radují po úspěšném prvním dni úvodního kola Fed Cupu.

Puchýř na ruce už vás netrápil?
Už jsem to měla v pořádku, ale pak se mi stalo, že se mi v nové kůži v ďolíčku znovu udělal maličký puchýř, který zase prasknul, tak to trochu štípalo.

Od loňského postupu z kvalifikace do osmifinále Wimbledonu se vám daří čím dál víc. Dodalo vám to hodně sebevědomí?
Ano, dodalo. Viděla jsem, že mohu hrát s nejlepšími, takže mi to hodně pomohlo. V posledních pár měsíců hraju mnohem vyrovnaněji. Snažím se na Wimbledon navázat a zatím to vychází.

Když jste loni sledovala, jak Češky slaví zisk Fed Cupu, pomyslela byste si, že byste mohla někdy sama tuto soutěž hrát?
Myslela jsem na to, ale nemyslela jsem, že to bude tak rychle. Ale je potřeba říct, že jsem dostala šanci, protože naše nejlepší hráčky nepřijely. Chytla jsem tu šanci a povedlo se.Najdete na iDNES.czmobilní verze