Fed Cup: Kanada vs. Česko - úvodní dvouhry

První den zápasu 1. kola týmové soutěže komentuje Michal Miškovský

Dabrowská - Smitková 1:6, 2:6
Dnešní on-line reportáž je u konce, pěkný večer.
Zítřejší program znovu začne v 19 hodin.
Přestože soupeřky nebyly příliš konkurenceschopné, povzbudivé je, že Karolína Plíšková i Smitková zvládly své premiéry absolutně bez starostí.
Češky tak v úvodním dni prvního kola Fed Cupu v Kanadě rychle získaly vedení 2:0 a zítřejší potvrzení postupu by mělo být pouhou formalitou.
2:6
Game ČESKO Jasná výhra! Smitková při fedcupové premiéře porazila Kanaďanku Dabrowskou lehce 6:1, 6:2. V úvodu obou setů prohrávala, pak vždy uhrála šest gemů v řadě.
40-0
Tři mečboly pro českou debutantku.
30-0
Přímý bod ze servisu.
15-0
Smitková na servisu začíná vítězným bekhendem křížem.
2:5
Game ČESKO Jízda za vítězstvím. Smitková uhrála pátý gem v řadě, vede 5:2 ve druhém setu a za moment půjde servírovat na výhru.
15-40
Další dva brejkboly pro Smitkovou.
15-30
Return Smitkové končí v síti.
0-30
Vynikající vítězný forhend Smitkové podél lajny zahraný v plném běhu.
0-15
Podává Dabrowská. První výměna se změnila v přestřelku od základní čáry, úspěšnější byla Smitková.
2:4
Game ČESKO Čtvrtý gem pro Smitkovou v řadě! Teď při vlastním servisu odvrátila i jeden brejkbol.
A-40
Dabrowská mířila dopředu, ale už u sítě hrát nemohla. Předtím poslala míč za základní čáru.
40-40
Kanaďance se moc nepovedl return po druhém servisu Smitkové, byl kratší a Smitková pak hrála přesně na lajnu.
30-40
Dabrowská returnovala na tělo Smitkové a získala brejkbol.
30-30
Po smeči zvládla Smitková i volej u sítě.
2:3
Game ČESKO Smitková stejně jako v prvním setu otáčí skóre. V prvním setu se jí povedl obrat z 0:1 na 6:1, teď z 0:2 na prozatímních 3:2.
40-A
A druhá šance na brejk pro Smitkovou.
40-40
Boj o servis Dabrowské pokračuje.
40-A
Po vítězném forhendu do protipohybu soupeřky se Smitková propracovala k brejkbolu.
40-40
Hezká výměna, za ocenění stojí hlavně výborná obrana Smitkové.
40-30
Dabrowská napravila dojem z úvodu tohoto gemu a smeč zvládla.
30-30
Česká debutantka returnovala za základní čáru.
15-30
Přesto nadějný stav pro Smitkovou.
15-15
Dabrowská šla k síti, Smitková se pokoušela o lob, ale míč letěl příliš nízko. Snadná práce pro Kanaďanku, která se specializuje na čtyřhru.
0-15
Podává Dabrowská, zkazila smeč u sítě.
2:2
Game ČESKO I když Smitková vedla 40-0, nakonec to byla ještě dřina, ale přesto srovnala na 2:2 ve druhém setu.