Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Neumannová dojela šestá a je zklamaná

29 2000
B e i t o s t ö l e n - Ve třetím závodě letošního SP zvítězila v zasněženém Beitostölenu Finka Kaisa Varisová, česká lyžařka Kateřina Neumannová byla na mezičase druhá, ale na mokrém sněhu nasazené tempo neudržela a nakonec skončila až na šestém místě. "V tuhle chvíli jsem zklamaná z umístění, i když osm sekund za vítězkou není moc. Takové malé rozdíly mezi prvními závodnicemi jsem dlouho nezažila," řekla po závodě Neumannová v telefonickém rozhovoru pro iDNES.

Neumannová začala rychle a po necelých dvou kilometrech byla druhá se ztrátou tří sekund na Varisovou. Jenomže ve druhé části Češku na čerstvě zasněžené trati předběhly Belmondová, Smigunová a ruské závodnice Čepalovová a Lazutinová.

Kilometr před cílem byla ještě na druhém místě, poté ale zpomalila. "Měla jsem špatný závěr, poslední kilometr mi vůbec nevyšel. Měla jsem tuhé nohy a už jsem si jen přála, aby byl konec. Pětka se musí napálit hned od začátku a buď to závodník vydrží, nebo ne." dodává.

Ve štafetě přitom měla Neumannová jasně nejlepší čas ze všech. "Jela jsem pomaleji než ve štafetách, v těžkém, mokrém sněhu jsem nemohla uplatnit svoje silové přednosti," ví česká závodnice. 

Na tempo finské běžkyně od startu nikdo nestačil. "Všechno vyšlo perfektně. Zdejší trať mi vyhovuje a lyže jsme měla ideálně připravené," rozdávala v cíli úsměvy po svém druhém vítězství v závodu Světového poháru v kariéře Varisová. Loni šokovala soupeřky vítězstvím na volné patnáctce v ruském Krylatském.

Ostatním českým závodnicím se závod příliš nepovedl. Nejlepší z nich Kocumová dojela šestadvacátá, Rajdlová skončila na 37. místě. Výkonem nahoru jdou ruské závodnice, v první desítce jich skončilo hned pět. Nejlepší z nich Čepalovová s Lazutinovou byly společně na čtvrtém místě.

V celkovém pořadí Světového poháru vede Varisová před Belmondovou a Skariovou, Neumannová je na šestém místě. "Pro mě umístění ve Světovém poháru není prioritní, soustředím se na únorové mistrovství světa v Lahti, kde chci uspět." hodnotí česká závodnice.

Výsledky závodu SP 5 km volně ženy:
1. Varisová (Finsko) 12:34,2, 2. Belmondová (Itálie) -0.8, 3. Smigunová  (Estonsko) -1,3, 4.  Čepalovová (Rusko) -4,3, 4. Lazutinová (Rusko) -4,3, 6. Neumannová (ČR) -8,8, 7. Gavriluková (Rusko), 8. Danilovová (Rusko), 9. Kuitunenová (Finsko), ...26. Kocumová -27, 37. Rajdlová - 1:32,5. 

Pořadí SP po dvou závodech:
1. Varisová 180, 2. Belmondová 140, 3. Skariová  (Norsko)  122, 4. Smigunová 110, 5. Lazutinová 90, 6. Neumannová 85.

Zde si přečtěte jak dopadl závod mužů na 10 kilometrů volně

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze