Quinn Cook (ve žlutém) z Golden State neubránil Pattyho Millse ze San Antonia.

Quinn Cook (ve žlutém) z Golden State neubránil Pattyho Millse ze San Antonia. | foto: AP

James zářil, Love se vrátil a Green nedohrál po ráně do citlivých míst

• 19
Další velký výkon LeBrona Jamese korunovaný triple double, nebývalou přestřelku v Miami a trápení úřadujících šampionů z celku Golden State, který se nedokáže vyrovnat s absencí ústředních postav týmu. To vše v pondělí zažila basketbalová NBA.

Miami potřebovalo na vítězství 149:141 nad Denverem hned dvě prodloužení, výkon vítězného celku je novým bodovým maximem této sezony. Houston i Oklahoma City se letos dostaly „jen“ na 148 bodů. Zároveň se jedná o klubový rekord v počtu nastřílených bodů za zápas.

Heat vedli James Johnson, který zapsal osobní rekord 31 bodů, a Kelly Olynyk s 30 body, osmi doskoky a šesti asistencemi. Wayne Ellington dodal 23 bodů, Goran Dragič 20 bodů a osm asistencí a Josh Richardson 17 bodů. Floridští nastoupili bez hvězd Dwyanea Wadea a Hassana Whitesidea.

Johnson se postaral o osm bodů v prvním prodloužení a následně zapsal 10 ze 17 bodů, které Heat vysázeli ve druhém prodloužení. Svůj výkon vyšperkoval 11 doskoky a šesti asistencemi.

Za střeleckými výkony domácích hosté příliš nezaostali. Nikola Jokič byl s 34 body dokonce nejlepším střelcem utkání, doplnil je 15 doskoky. Wilson Chandler přidal 26 bodů, Jamal Murray 23 bodů a Will Barton 22 bodů. Scházel zraněný Gary Harris.

LeBron James proti Milwaukee:

LeBron James zvládl 40 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí a svůj Cleveland dovedl k triumfu nad Milwaukee 124:117. Pro Jamese je to třetí triple double z posledních čtyř utkání, 16. v ročníku a 71. v kariéře. Hned 17 bodů nastřílel James ve třetí čtvrtině.

Nečekaně se v sestavě Cavaliers po dvou měsících objevil Kevin Love a hned se připomněl 18 body a sedmi doskoky. Jordan Clarkson obstaral 17 bodů, Jeff Green zapsal 14 bodů a nováček Ante Žižič se blýskl 13 body a šesti doskoky.

Cavaliers se musejí obejít bez trenéra Tysonna Luea, kterého trápí zatím nediagnostikovaná nemoc, nahradil ho Larry Drew.

Janis Adetokunbo nestačil Jamesovi konkurovat ani 37 body, 11 doskoky a pti doskoky. Khris Middleton ho doplnil 30 body a Eric Bledsoe 13 body a osmi asistencemi.

Golden State si bez svých ikon Kevina Duranta, Stephena Curryho a Klaye Thompsona dojelo do San Antonia pro prohru 75:89. Z utkání navíc musel odstoupit Draymond Green, který inkasoval úder do rozkroku při bránění jmenovce Dannyho Greena. Za předchozích dvanáct minut na hřišti se mezi střelce nezapsal.

Domácí Spurs vedl LaMarcus Aldridge s 33 body (18 z nich zapsal ve čtvrté čtvrtině) a 12 doskoky. Patty Mills ho doplnil 12 a Danny Green 11 body. Jejich tým se po čtyřech výhrách za sebou vrátil na pátou pozici v Západní konferenci.

Draymond Green po ráně od Dannyho Greena odstoupil ze zápasu se San Antoniem:

Warriors na začátku poslední čtvrtky smazali šestnáctibodový odstup na soupeře, dalšímu úderu domácích však už čelit nedokázali. Jejich nejlepším střelcem byl Quinn Cook s 20 body, Kevon Looney připojil 12 bodů a osm doskoků.

Pod trenérem Stevem Kerrem, tedy za poslední čtyři sezony, ještě Warriors nikdy nenastříleli tak málo bodů jako v pondělí.

Philadelphia zvládla souboj s Charlotte a má pohodlnou výhru 108:94. Joel Embiid zazářil 25 body a 19 doskoky (ale taky spáchal devět ztrát), Ben Simmons 11 body, 12 doskoky a 15 asistencemi - devátým triple double sezony. Marco Belinelli se dostal na 21 bodů, když trefil pět trojek, Robert Covington stihl 18 bodů.

Kemba Walker v dresu poražených Hornets zaznamenal 24 bodů, osm doskoků a šest asistencí. Willy Hernangómez má za sebou nejlepší zápas od výměny z New Yorku, stihl 17 bodů. Jeremy Lamb zvládl 14 bodů a osm doskoků.

Indiana otočila domácí střetnutí s LA Lakers na 110:100, ač prohrávala o 12 bodů. Díky tomu se posunula na čtvrtou pozici v pořadí Východní konference, přeskočila Washington.

Victor Oladipo šéfoval zvratu a nakonec nastřílel 20 bodů, ještě o bod víc přidal Myles Turner, který se do sestavy vrací po kratší zdravotní absenci. Thaddeus Young pak spoluhráče podpořil 18 body a devíti doskoky, Lance Stephenson stihl 16 bodů a Darren Collison se dostal na 15 bodů.

Lakers táhli nováček Kyle Kuzma s 27 body osmi doskoky a Brook Lopez s 23 body a osmi doskoky. Julius Randle zaznamenal 21 bodů a devět doskoků. Kentavious Caldwell-Pope je na 12 bodech a sedmi doskocích.

Sestřih ze zápasu Indiana - LA Lakers:

Detroit si v Sacramentu poradil 106:90. Blake Griffin řídil hru vítězů 26 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi. Ish Smith dodal 18 bodů, Reggie Bullock 17 bodů a Anthony Tolliver zapsal proti bývalým spoluhráčům 12 bodů. Andre Drummond doskočil 16 míčů a tři střely soupeřům zablokovat, ale dodal k nim jen čtyři body.

Buddy Hield byl nejlepším střelcem Kings s 20 body. Dařilo se i nováčkům: De’Aaron Fox má na kontě 16 bodů a Justin Jackson 15 bodů.

New York v Madison Square Garden hladce přehrál Chicago 110:92, když se  Tim Hardaway Jr. dostal na 22 bodů, Michael Beasley zaznamenal 17 bodů a Enes Kanter přidal 10 bodů a 13 doskoků.

Bulls nastoupili bez Zacha LaVinea, Krise Dunna, Lauriho Markkanena i Robina Lopeze. Brazilský pivot Cristiano Felicio tak dostal šanci k vylepšení osobního maxima na 17 bodů. Bobby Portis a Antonio Blakeney zaznamenali po 16 bodech, Noah Vonleh útočil na double double s devíti body a 12 doskoky.

Na domácí palubovce si poradil také Brooklyn, když udolal Memphis 118:115. Allen Crabbe a Caris LeVert se zasloužili o 22 bodů. DeMarre Carroll zvládl 18 bodů a Rondae Hollis-Jefferson k 16 bodům přidal 12 doskoků, D’Angelo Russell se přes střelecké trápení dostal na 14 bodů.

Andrew Harrison se do sestavy Grizzlies vrátil po devíti zápasech a byl jejich nejlepším střelcem s 19 body, podpořil je osmi asistencemi. Wayne Selden zaznamenal 17 bodů, Dillon Brooks zapsal 15 bodů, Brianté Weber si osobní maximum vylepšil na 15 bodů. A JaMychal Green má double double 14 bodů a 16 doskoků.

7. New Orleans 70 40 30 57,1
8. Minnesota 71 40 31 56,3