Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mnohem lepší než první titul, rozplýval se nový šampion F1 Hamilton

PODRUHÉ MISTR SVĚTA. Lewis Hamilton po vítězné kole v Abú Zabí. | foto: AP

23 2014
V roce 2008 slavil titul mistra světa formule 1 jako talentovaný mladík, o šest let později jako jeden ze zkušenějších jezdců seriálu. Dlouho čekal Lewis Hamilton na to, až bude zase král. Dlouho se snažil, dlouho bojoval s nepřízní osudu i nepovedenými vozy. „Je to nejlepší den mého života,“ přiznal v cíli v Abú Zabí 2014.

Hamilton nenechával nikoho na pochybách, že druhý titul ten první předčil úplně ve všem. Zařadil se mezi legendy formule 1, vyrovnal odvěkého soka Fernanda Alonsa a hlavně na hlavu porazil Nica Rosberga. Týmového kolegu, s nímž se přetahoval celý rok o každý bod. Když ho před cílem v Abú Zabí předjížděl o celé kolo, musel cítit jisté zadostučinění. Nebo snad ne?

Fotogalerie

„S Nicem jsme letos sváděli fantastické boje. Seznámili jsme se již v roce 1997 a vždy jsme si říkali, že by bylo skvělé závodit spolu v jednom týmu ve formuli 1 a bojovat proti sobě o titul.“

Když se jim sen konečně vyplnil, jejich přátelství bylo v troskách. Bojovali proti sobě nelítostně a často téměř bezohledně. Nemluvili spolu a navzájem se obviňovali ze lží. Po rozhodnutí jakoby atmosféra nenávisti zmizela a než Lewis Hamilton vystoupil na okruhu Yas Marina na pódium, smáli se na sebe s Rosbergem, jakoby o sobě nikdy neřekli křivého slova.

„Nico dnes odvedl skvělou práci. Nevzdory tomu, že jeho auto nebylo v pořádku, bojoval do poslední chvíle a po závodě mi přišel popřát. Moc si toho vážím. Zachoval se velmi profesionálně,“ sděloval dojatý Hamilton.

Lewis Hamilton jede za titulem ve Velké ceně Abú Zabí.

Lewis Hamilton jede za titulem ve Velké ceně Abú Zabí.

V roce 2008 na brazilském Interlagosu se Hamiltonovi podařilo v dramatickém posledním závodu šampionátu porazit Felipeho Massu, který shodou okolností byl dnes v Abú Zabí jediným jezdcem, který ho mohl připravit o vítězství. Ale nestalo se a nadšení nejúspěšnějšího britského závodníka posledních let mohlo propuknout naplno.

Výsledky závodu najdete ZDE

„Cítím se nejlépe v životě, tak úžasný pocit jsem nikdy neměl,“ rozplýval se Hamilton na tiskové konferenci po závodě. „Byl to fantastický rok. Přišel jsem do týmu, který nevyhrával a všichni mi říkali, že dělám velkou chybu. Jenže my jsme šli velkými kroky nahoru již minulou sezonu a letos jsme šampionátu jasně kralovali. Snad ještě někdy zažiji něco podobného.“

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze