Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Majitel Knicks zakázal hvězdě po rvačce vstup do Madison Square Garden

James Dolan, majitel NY Knicks i Madison Square Garden, během rvačky Charlese Oakleyho se členy ochranky v hale. | foto: AP

11 2017
Trable okolo slavných New York Knicks jsou nekonečné. V návaznosti na středeční nucené vyvedení bývalého basketbalisty Charlese Oakleyho z haly při utkání NBA proti Los Angeles Clippers zakázal majitel klubu James Dolan hvězdě minulosti vstup do Madison Square Garden na dobu neurčitou. Navíc byl propuštěn šéf ochranky haly, to vše oznámil Dolan na tiskové konferenci.

V průběhu středečního utkání byl Oakley násilně vyveden ochrankou z haly a následně zatčen. (Více o incidentu najdete ZDE).

Dolan v rozhovoru dále řekl, že zákaz pro Oakleyho nemusí trvat doživotně, ale že Knicks v tuto chvíli potřebují mít v hale pohodlné a klidné prostředí pro fanoušky.

Oakleyho chování v průběhu utkání pak popsal majitel klubu jako slovně urážlivé a sprosté. „Používal navíc rasové i sexuální narážky. Věci, co by lidé neměli být nuceni slyšet,“ dodal Dolan.

Dlouholetý majitel Knicks také přiznal, že propuštění šéfa ochranky Franka Benedetta, který dříve pracoval pro Bílý dům a staral se o bezpečnost amerických prezidentů, mělo co do činění s incidentem kolem Oakleyho.

„Byla to složitá situace, ale nebyla vyřešena správně, a to byla poslední kapka pro šéfa ochranky. Celou věc ještě vyhodnocujeme, ale pan Benedetto to bohužel odnesl,“ řekl Dolan.

V rozhovoru také řekl, že ochranka vypověděla, že Oakleyho chování bylo velmi zvláštní. „Možná má problém s alkoholem, ale tím si nejsme jisti,“ pokračoval Dolan.

11.února 2017 v 02:27, příspěvek archivován: 11.února 2017 v 17:18

I want thank all in players and pass NBA players as well as family and friends for all your love and support

Oakley se odmítl vyjádřit k popisu událostí podle klubu s tím, že příští týden uspořádá tiskovou konferenci.

11.února 2017 v 02:20, příspěvek archivován: 11.února 2017 v 17:17

I love NYC I LOVE the Knicks that you for all your love .. I will be holding a Press conference next week Let's go Knicks

„Kamery mě pronásledovaly až k mým sedačkám. Seděl jsem až do chvíle, než ke mně přišla ochranka. Stále to může být jedna historka za druhou a tvrzení proti tvrzení, ale o to mi nejde. Chci, aby se lidi dozvěděli pravdu,“ řekl v rádiovém rozhovoru Oakley.

Třiapadesátiletý Oakley strávil deset let ze své devatenáctileté kariéry v NBA v dresu Knicks a zůstává velkým oblíbencem fanoušků. Po středečním konfliktu však už nemůže vkročit do arény Knicks a navíc ho čeká soud ohledně napadení tří členů ochranky.

Oakleyho incident v Madison Square Garden

Už před celou událostí nebyl Oakley zván na oficiální týmové akce ani nebylo pro něj možné si domluvit privátní vstupenky na utkání od člena klubu. Přesto se Oakley párkrát za sezonu v hale ukázal, když si sám lístek koupil, ale ani to už teď nemůže.

„To, jak bylo s panem Oakleym zacházeno, je nepřípustné a on sám hodlá řešit celou situaci soudní cestou a domoci se pravdy. Věříme v pravdivé a správné vyřešení případu a sháníme všechny, kteří mají nějaké fotografie nebo videa z místa události,“ oznámil médiím Oakleyho právník David Z. Chesnoff.

„Myslím, že Charles by se měl za své chování stydět. My jako Knicks se nemáme za co stydět, on napadl naši ochranku,“ řekl o Oakleym naopak Dolan.

Knicks v pátek vypustili části výpovědí svědků události, kteří vypověděli, že Oakley byl vůči ochrance arény agresivní a používal rasově necitlivé a homofobní komentáře. Nakonec však skončil na zemi a spoutaný.

„Je jasné, že pan Charles Oakley přišel ten večer do haly s nějakým úmyslem. Od chvíle, co dorazil, se choval agresivně, mluvil sprostě a říkal spoustu věcí, co nepatří na veřejnost. Každý, kdo se bude takhle chovat, bude vyveden z haly. Chápu, že byl velká hvězda a oblíbený hráč, ale ani tak se nemůže takhle chovat,“ pokračoval Dolan ve své kritice Oakleyho.

Dolan ve svém rozhovoru také řekl, že se domnívá, že Oakley má buď problém s alkoholem, nebo se zvládáním vzteku. Knicks také ve svém oficiálním prohlášení oznámili, že doufají, že se Oakleymu dostane brzy nějaké pomoci.

09.února 2017 v 02:35, příspěvek archivován: 11.února 2017 v 17:20

https://t.co/EebgCEqQxC

09.února 2017 v 21:39, příspěvek archivován: 11.února 2017 v 17:21

https://t.co/H3zOdegHRq

Oakley toto prohlášení označil za další facku do tváře od Knicks.

Dolan a Oakley mají své neshody už od Oakleyho konce v týmu v roce 1998. Oakley věří, že byl vyloučen z klubových akcí kvůli své kritice rozhodnutí klubu. Dolan oznámil, že věří ve zlepšení vztahu mezi Knicks a Oakleym.

„Nic by mě neudělalo šťastnějším než vidět Charlese stát ve středovém kruhu oceňovaného spolu s dalšími jeho spoluhráči. Přál bych si mu na hřišti potřást rukou, ale nejdříve musí vyřešit nějaké své problémy. Byl skvělým hráčem a rádi bychom ho přijali zpátky mezi nás. S takovým chováním to ale nejde. Musí to nejprve dostat pod kontrolu a pak se všechno vyřeší,“ uzavřel Dolan.

Autor:


Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze