Nico Rosberg během kvalifikace na Velkou cenu Singapuru

Nico Rosberg během kvalifikace na Velkou cenu Singapuru | foto: AP

Kvalifikaci v Singapuru opanoval Rosberg, Hamilton byl „až“ třetí

• 0
Kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru formule 1 vyhrál německý pilot Nico Rosberg z týmu Mercedes, v první řadě bude vedle něj stát Australan Daniel Ricciardo z Red Bullu. „Až“ třetí skončil Rosbergův týmový kolega Brit Lewis Hamilton, vedoucí muž seriálu mistrovství světa.

Rosberg byl nejrychlejší o více než půl sekundy a vyhrál kvalifikaci už devětadvacetkrát v kariéře. Může zaútočit na třetí vítězství v sezoně za sebou a také na první místo v průběžném hodnocení šampionátu, neboť na Hamiltona má jen dvoubodové manko.

„Jsem nadšený, bylo to určitě jedno z mých nejlepších tří kol v kariéře,“ jásal jednatřicetiletý Rosberg. K radosti mu nahrávají i statistiky: za posledních osm let vyhrál Grand Prix Singapuru šestkrát vítěz kvalifikace. „Vykouzlil vskutku zázračné kolo,“ chválil ho legendární pilot a šéf dozorčí rady Mercedesu Niki Lauda.

Na konci startovního roštu bude pilot stáje Ferrari Sebastian Vettel, čtyřnásobný mistr světa, který měl technické potíže a mechanici je do konce kvalifikace nestačili dát do pořádku. Přitom v Singapuru vyhrál třikrát v posledních čtyřech letech. Na městské trati se v neděli pojede vpodvečer pod umělým osvětlením.

Průběh kvalifikace narušil varan, který se vydal na prohlídku trati během dnešního posledního tréninku a objevil se před vozem Red Bull Maxe Verstappena. „Jedeš tváří v tvář Godzille,“ zahlásil osmnáctiletému Nizozemci mechanik do vysílačky. „Máme tady nového kamaráda třetího tréninku,“ komentoval situaci Španěl Fernando Alonso z McLarenu.

Jezdci se čas od času potkají se zvířaty na trati. Na okruhu v Montrealu se občas objeví svišti nebo lišky, v Dillí zase toulaví psi. V Rakousku na okruh jednou zavítal jelen, v Malajsii jsou často k vidění hadi a při premiéře formule v Ázerbájdžánu se na trať vydala kočka.