Wimbledon: Baltachaová- Kvitová

Utkání druhého kola ženské dvouhry komentuje Michael Bereň

Elena Baltachaová (Brit.) vs. Petra Kvitová (4-ČR) 0:6, 4:6
Rozhodující pátý set po zatažení střechy sledujte v podrobné reportáži ZDE.
Nadal získal čtvrtý set 6:2. Jasně vyrovnal a o vítězi rozhodne pátý set. Teď však bude pauza 40 minut, protože se zatáhne střecha. Španělský hráč z toho není nadšený.
Nadal brejk potvrdil, vede 5:2 a je game od vyrovnání. Na centrálním kurtu by se každopádně mělo utkání dohrát, i když na Londýn padne tma. Zatáhla by se totiž střecha.
Ve čtvrtém setu Rosol podruhé ztratil servis a prohrává 2:4. Nadal podává.
Rosol třetí set vyhrál. Vývoj budeme dále sledovat a výsledek se dozvíte ve zpravodajském článku.
Na centrálním kurtu má Rosol proti Nadalovi dva setboly na vedení 2:1. Rodí se na centrálním kurtu senzace?
I přes zbytečné komplikace v závěru Kvitová v pohodě postoupila do třetího kola. Tam ji čeká Varvara Lepchenková z USA, kterou v Paříži hladce vyřadila.
GAME KVITOVÁ Utkání skončilo. Elena Baltachaová (Brit.) vs. Petra Kvitová (4-ČR) 0:6, 4:6
4:6
GAME KVITOVÁ Ale ten další už Kvitová využila. Přitlačila na soupeřku nabíhaným úderem u sítě.
4:5
GAME BALTACHAOVÁ Baltachaová nakonec odvrátila dva mečboly a ještě se nevzdává. Kvitová jde podávat na vítězství.
shoda
Útok hned po returnu se Kvitové nepovedl.
40-A
Kvitová má druhý mečbol.
shoda
Baltachaová však zrychlila forhendem po lajně výměnu a mečbol odvrací.
40-A
Kvitová má mečbol.
shoda
Kvitová se natáhla u sítě po míčku a poslala je přes pásku.
40-30
Česká hráčka snižuje.
40-15
Kvitová se opřela do returnu, který však skončil jen v síti.
30-0
Kvitová zahrála do sítě.
15-0
Dobrý forhend Baltachaové.
3:5
GAME KVITOVÁ Kvitová je game od vítězství. Osmou hru zakončila povedeným lobem.
30-30
Situaci si ale komplikuje, mimo jiné dvojchybou.
30-0
Ale Kvitová naštěstí nemá na servisu problémy.
3:4
GAME BALTACHAOVÁ Baltachaová čistou hrou snížila na 3:4, tak doufejme, že z toho nebude ještě nějaký napínavý duel.
40-0
No a britská hráčka se probudila, tuhle výměnu oběhala a jasně vede.
2:4
GAME BALTACHAOVÁ Pozor na to. Vypadalo to na jasnou záležitost, ale Kvitová teď pokazila volej u sítě a darovala soupeřce podání. Baltachaová snížila na 2:4 a jde podávat.
40-A
Znovu netrefila česká hráčka míček ideálně.
shoda
Kvitová si pomohla přímým bodem ze servisu.
40-A
Baltachaová má první brejkbol.
Na centrálním dvorci Lukáš Rosol za stavu 1:1 ve druhém setu sebral Nadalovi podání.
shoda
Kvitová bekhend zahodila do autu.
A-40
Baltachaová se nesrovnala na return a zahrála do sítě.
shoda
I tenhle tvrdý forhend se do kurtu nevešel. Z jasné záležitosti je v tomto gamu mírné drama.
40-30
Kvitová se pokusila ukončit výměnu tvrdým bekhendem. Nepovedlo se.
40-15
Baltachaová nevrátila druhý servis. Míček zastavila páska.
30-15
Škoda. Kvitová teď zkrátila hru trochu laxně a i když byla připravená na úder Baltachaové tak pak zahrála daleko do autu.
30-0
Přesný úder.
15-0
Pro britskou hráčku to musí být dost těžké. Teď čelila několika ranám Petry Kvitové. Servis, bekhend, forhend a finální smeč.