Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Místo rvačky jen výhružky. Vrazil Sutil do Trulliho úmyslně?

Adrian Sutil - Německý pilot Adrian Sutil skončil ve Velké ceně Brazílie hodně brzy... | foto: AP

18 2009
Rozběhl se k Sutilovi, vrazil do něj a křičel: "To jsi udělal naschvál!" I později před novináři si Jarno Trulli nebral servítky. "Záměrně mě vytlačil z trati, bylo to hodně nebezpečné." Adrian Sutil viděl kolizi v prvním kole zcela jinak. "Vůbec jsem o něm nevěděl. Prostě do mě zezadu vrazil a vyřadil mě." Kdo má pravdu?

Podle sportovních komisařů závodu ani jeden z nich. Ještě v Brazílii si oba znesvářené kohouty předvolali ke slyšení a rozhodnutí bylo jednoznačné: Šlo o běžný závodní incident.

Jenže oba účastníci na střet a následnou havárii mají zcela odlišný názor. Shodují se jen v jednom: bylo to opravdu nebezpečné.

Trulli se ve čtvrté zatáčce závodu pokusil německého jezdce Force India předjet, na rovinku vyjel rychleji a vnějškem se tlačil vpřed. Ale Sutil mu nenechal místo. Toyota se ocitla na trávě a tam Trulli ztratil kontrolu nad řízením.

Vlétl jako střela zpátky na dráhu a vrazil do monopostu Sutila. Oba se předčasně loučili a vzali sebou i nešťastníka Alonso, který se nedokázal nepředvídatelně rotující Trulliho Toyotě vyhnout.

"Sutil byl na vnitřku, já jel vnějškem," vysvětloval Trulli. "Vyrazil jsem ze zatáčky a byl jsem rychlejší. Bylo logické, že půjdu před něj, ale on mi vjel do stopy a zblokoval mě!"

Trulli to napálil přímo do zdi a zuřil, že Sutil byl zbytečně nebezpečný. To mu prý potvrdil i Alonso, který kolizi rovněž odnesl.

"Po nehodě jsem s ním (s Alonsem) mluvil a říkal, že ten kluk je totálně šílený."

Sutil byl po havárii mnohem klidnější než horkokrevný Trulli. V pohodě vysvětloval novinářům, že na jeho straně opravdu žádné zavinění není.

"Ucítil jsem náraz do zádě a ztratil kontrolu nad řízením," uvedl pro televizi BBC. "Vůbec jsem nevěděl, co se děje. Prostě jsem vyjížděl ze zatáčky a držel svou jízdní stopu."

"Neudělal jsem vůbec nic špatného, Trulli prostě nezvládl řízení a narazil do mě. Nebezpečný byl jeho manévr, a moc rád si to sním vysvětlím před sportovními komisaři. Způsob, jakým to chtěl řešit přímo na okruhu, nebyl hezký."

Přání se Sutilovi splnilo, ale nedostal za pravdu. Podle sudích Velké ceny nebyl na vině ani jeden z jezdců. Jen Trulli dostal pokutu 10 tisíc dolarů za chování po nehodě a slovní napadaní Sutila.

Výsledky závodu najdete ZDE

Autor:






Menzies Aviation (Czech), s.r.o.
Pracovník skladu

Menzies Aviation (Czech), s.r.o.
Hl. m. Praha, Středočeský kraj

Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze