Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zvítězil, odpočinul si, zvítězil. Martin Kaymer má titul z KLM Open

Martin Kaymer si dal po triumfu na PGA Championship čtyřtýdenní pauzu. Hned při návratu opět zvítězil. | foto: AP

12 2010
Nejvýše nasazený hráč na nizozemském turnaji KLM Open Martin Kaymer si s jistotou dokráčel za letošním třetím titulem. Zároveň zvýšil svůj náskok v čele Race to Dubai, evropského finančního žebříčku.

Jako světová šestka a lídr Race to Dubai byl pětadvacetiletý Martin Kaymer největší hvězdou KLM Open. Nad jeho aktuální formou však stály otazníky. Po slavném triumfu na PGA Championship, posledním major turnaji sezony, totiž nehrál a dopřál si oddychu. A čtyři týdny bez soutěžního golfu mohou výkonnost hráče rozhodit.

Kaymerovy triumfy v 2010:

leden: Abu Dhabi Championship
srpen: PGA Championship
září: KLM Open

Nikoliv však u Kaymera, který po celý turnaj předváděl vyrovnaný golf (67-67-66-66). První dvě kola KLM Open se teprve zajížděl, ale ve třetím už byl na prvním místě, které nakonec nikomu nepřenechal. Do závěrečného dne vstupoval s náskokem jedné rány, nakonec s vítězil o čtyři.

O výborné Kaymerově hře vypovídá i to, že za celý turnaj zahrál pouze čtyři bogey. Ve finále jediné.

"Přijel jsem s cílem hrát dobře, ale nečekal jsem, že vyhraju. Je to dobrý pocit," řekl Kaymer.

"Věřil jsem si a byl jsem hodně trpělivý," uvedl a dodal, že vítězství na PGA Championship mu dodalo hodně sebedůvěry.

V závěru se bojovalo "jen" o druhé místo, souboj nakonec skončil nerozhodně. Dělí se o něj Kaymerovi spoluhráči ze závěrečného flightu Christian Nilsson ze Švédska a Fabrizio Zanotti Paraguaye, každý z nich tak dostal přibližně 150 tisíc eur, což pro oba znamená velký balík peněz a výrazné polepšení si ve finančním žebříčku.

Christian Nilsson, KLM Open, 4. kolo

Christian Nilsson (na fotce) skončil společně s Fabriziem Zanottim druhý.

Po několika týdnech je mezi nejlepšími i vítěz letošního British Open Louis Oosthuzen. Po výborných 65 ranách Jihoafričan skončil na čtvrtém místě, o které se dělí s Angličanem Davidem Horseym a dvěma Španěly José Manuele Larou a Gonzalem Fernándezem-Castaňem.

Na osmém místě skončil Belgičan Nicolas Colsaerts. Stačilo mu k tomu skóre, kterého dosáhl v prvním kole. Ve čtvrtek totiž hřiště obešel za skvělých 62 ran, v následujících třech dnech zahrál vždy par. Spolu s ním jsou osmí i Ital Francesco Molinari a Chilan Felipe Aguilar.

Na jedenáctém místě  skončili Angličané Ross Fisher a Chris Wood. Oba na závěr zahráli 66 ran a poskočili o dvacet příček. Jedenáctí jsou i Argentinci Daniel Vancsik a Tano Goya.

KLM Open - konečné pořadí

(Hilversum, par 70, dotace 1,8 milionu eur)

1. Martin Kaymer (Německo) 67-67-66-66 (-14)
2. Fabrizio Zanotti (Paraquay) 68-68-65-69, Christian Nilsson (Švédsko) 68-65-68-69 (-10)
4. José Manuel Lara (Španělsko) 67-68-71-65, David Horsey (Anglie) 67-67-69-68, Gonzalo Fernández-Castaňo (Španělsko) 66-69-67-69, Louis Oosthuizen (JAR) 73-67-66-65 (-9)
8. Francesco Molinari (Itálie) 68-71-67-66, Nicolas Colsaerts (Belgie) 62-70-70-70, Felipe Aguilar (Chile) 69-69-68-66 (-8)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze