Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítězná Hejnová: Do superligy patříme, tady jim budeme dávat kouř

Zuzana Hejnová se raduje, na Zlaté tretře vyhrála 400 m překážek. | foto: ČTK

20 2015
Heraklion (Od našeho zpravodaje) - Vyhrála rozdílem třídy, přesto se na sebe zlobila: „Kdybych to takhle blbě nepokazila, byl by čas ještě lepší.“ Zuzana Hejnová na poslední překážce zakopla, i tak ale splnila, co se od ní čekalo: na Krétě ovládla závod na 400 metrů překážek a přinesla českému týmu na mistrovství Evropy družstev 12 bodů.

Působilo to jako idyla: na obloze ani mrak, sluníčko, bezvětří.

Idylicky vypadal i běh Zuzany Hejnové - rychle se utrhla do vedení, suverénně si běžela pro výhru.

Až si sama říkala: Nejsem já na tréninku? Nikde okolo žádné soupeřky...

Spokojenost ji opustila až těsně před cílem. Na poslední překážce lehce škobrtla. Zaváhání ustála, přesto ji rozhodilo. „Jsem ráda, že jsem to doběhla. Šlo o vítězství, tak doufám, že se na mě nebudou zlobit. Ale zároveň je to škoda, protože čas mohl být pod 55 vteřin,“ říkala.

V cíli časomíra ukazovala 55,11.

Co způsobilo zaškobrtnutí?
Úplně zbytečně jsem přidala krok, měla jsem to zkusit tahat, to by se určitě nestalo. Byla jsem hodně blízko a pak jsem zakopla. Ještě se mi to nikdy nestalo, ale všechno je jednou poprvé.

Jak se vám běželo v teplém řeckém odpoledni?
Dobře. Nakonec jsou podmínky dobré, vítr se uklidnil, takže to bylo super. Akorát bez silných soupeřek je to divné. Připadala jsem si trochu jako na tréninku. Škoda, že jsem zakopla, mohla jsem běžet rychleji.

Chtěla jste si hlavně kontrolovat první místo, nebo jste se soustředila na rychlý čas?
Chtěla jsem běžet rychleji, ale to se bohužel nepovedlo. Aspoň vím, že na to mám, rytmicky jsem běžela zatím nejlíp, co jsem letos běžela. Akorát při poslední mezeře jsem přidala. Věřím, že to doladím.

Máte alespoň radost, že výkony jdou každým závodem nahoru?
Jo, to je pravda. A kdybych to nepokazila takhle blbě, tak je čas ještě lepší.

Oceňujete zpětně ještě víc sezonu 2013, kdy jste vyhrála každý závod?
Oceňuju to hrozně. Kdykoliv jsem se dostala na start, tak mi to běželo od začátku do konce, což byl strašně skvělý pocit. Teď musím hrozně dřít a běžím na 55, což není úplně dobré na psychiku, ale věřím tomu, že se ke svému maximu krok po kroku dostanu.

Budete se nyní šetřit na nedělní štafetu, nebo půjdete fandit ostatním?
Určitě budu fandit ostatním.

A věříte, že postoupíme do superligy?
Myslím si, že to je vidět, že jim tady budeme dávat kouř. Ne ve všech disciplínách, ale při hodně z nich.Najdete na iDNES.czmobilní verze