Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hejnová v Turnově běžela na zkoušku: Snad mi fanoušci odpustí

Zuzana Hejnová na mítinku v Turnově. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

20 2015
Mistryně světa na 400 metrů překážek v Moskvě z roku 2013 Zuzana Hejnová zvolila na turnovském Daňkově memoriálu start na hladké čtyřstovce, ale k překvapení všech ukončila vítězně rozběhnutý závod už po 300 metrech.

„Nebylo mi to úplně příjemné kvůli divákům, ale s trenérem jsme se dohodli, že potřebuju v rámci přípravy nějaký kratší závod, ale nikde v tuto dobu žádný nebyl, tak jsem se musela přihlásit na čtvrtku a nedokončit ji. Doufám, že mi to fanoušci odpustí a příště už třeba v Turnově poběžím celý závod,“ řekla Zuzana Hejnová, rodačka z Liberce, která s atletikou začínala v místním klubu AC Slovan.

Co vám ukázala ta uběhnutá třístovka?
Že na tom nejsem špatně. Určitě bych to dokázala doběhnout celé. Rozeběhla jsem to rychleji, než kdybych měla v plánu běžet celé kolo. Cítila jsem se dobře, a to je to hlavní, že jsem z toho měla dobrý pocit a čas byl vcelku dobrý.

Neměla jste přece jen myšlenku, že byste závod doběhla celý?
Ne, šla jsem do toho s tím, že skončím na třístovce, i když jsem chvilku váhala, protože jsem netuhla a cítila jsem se dobře. Ale bylo to naplánované dopředu.

Když pomineme turnovský závod, jak jste na tom aktuálně v přípravě?
Je to čím dál tím lepší, nedávno jsem ještě byla po soustředění hodně unavená, ale teď cítím, že jdeme správným směrem. Pomalu se z té dřiny vzpamatovávám a už budeme jen ladit formu k závodům.

Co vás čeká v nejbližší době?
Příští týden poběžím na Zlaté tretře moji klasickou trať čtyři sta metrů překážek.

Jste rodačka z nedalekého Liberce, jak se vám v Turnově závodí?
Právě proto, že jsem kousek odsud, jsem tady moc chtěla běžet, a o to víc mě mrzí, že jsem to nedoběhla. Navíc tady byla spousta kamarádů, ale věřím, že mi budou v tomhle rozumět a zachovají mi přízeň.Najdete na iDNES.czmobilní verze