Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zubří se těší na návrat do Evropy

2 2006
Zubří - Když v lednu přijela do Zubří kvůli kvalifikaci na mistrovství světa házenkářská reprezentace Kypru, většina hráčů poprvé v životě viděla sníh. Část tehdejšího výběru se na Valašsko vrací po půlroce do počasí, které mu sedí víc.

Přestože zdejší prostředí hráče uchvátilo, nejsou tady kvůli němu. Opět přijeli kvůli házené. Spousta kyperských reprezentantů působí v týmu Cyprus College, který je soupeřem Gumáren Zubří v úvodním kole Poháru EHF.

"Už se na zápasy těšíme, ale zároveň jsme v rozpacích. Většina našich hráčů podobné zápasy nikdy nehrála," připomněl kapitán Zubří Andrej Titkov nízký věkový průměr mužstva.

Oba pohárové duely se hrají v Zubří díky dohodě soupeřů. Původně se mělo začínat na Kypru, ale ostrovní celek kvůli úspoře nákladů souhlasil se stejnou halu pro první zápas i pro odvetu.

"Věřím, že přijde plná hala. Vždyť v Evropě jsme po devíti letech," připomněl trenér Zubří Ivan Hargaš, který bere jedině postup. Vyřazení by pro něj bylo zklamáním.

Kypřané přiletěli do Česka včera. Speciál přistál na ostravském letišti Mošnov v 11 hodin. Po příjezdu do rožnovského hotelu AGH poobědvali a pak si šli lehnout.

"Cestovali celou noc, byli unaveni," poznamenal manažer Zubří Jaromír Petřek.

Trénink v zuberské hale hosté absolvovali v podvečer, halu si znovu "osahají" dnes před polednem.

Sobotní i nedělní utkání začínají v 18 hodin, řídit je bude maďarská dvojice Andorko, Hucker. Ani jeden zápas však nebudou přenášet televizní kamery.

"Česká televize neměla o tyto zápasy zájem," poznamenal Petřek.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze