Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkáři Zubří se stěhují na půl roku do rožnovské haly

Házenkáři Zubří slaví extraligový bronz. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

5 2017
V extralize házenkářů mají dlouhodobě nejvyšší návštěvnost, v příští sezoně však tenhle primát přenechají v Zubří nechtěně jiným. Místní halu totiž obsadili od 1. června stavbaři, aby provedli její rekonstrukci. Házenkáři tak najdou azyl v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm, kam se vejde přibližně 450 lidí.

„Oprava už byla nezbytná,“ poznamenal sekretář klubu Michal Balhárek. Provoz haly, kterou v Zubří otevřeli v roce 1995, tíží neúměrné energetické náklady a zhoršující se stav hospodářské části.

„Také se zlepší a zmodernizuje se zázemí pro hráče, partnery a diváky. Znovu se otevře restaurace,“ upřesnil Balhárek s tím, že kapacita haly se významně nezmění.
Hotovo má být do konce ledna 2018. Kam se přesunou mládežnické týmy, není zatím jasné, extraligový celek dospělých bude dojíždět do čtyři kilometry vzdáleného Rožnova.

„Hráli jsme tam dva roky a mám na to jenom ty nejlepší vzpomínky,“ líčí trenér Zubří Andrej Titkov.

Tým hledá posily

S rožnovskou halou se v roce 1995 loučili Titkov a spol. ziskem extraligového stříbra. „Nevelký počet fanoušků tam dokáže vytvořit ještě bouřlivější kulisu než v Zubří. Hodně nám to pomáhalo,“ vybavuje si Titkov. O rok později pak už v novém prostředí slavil premiérový titul.

Kvůli rekonstrukci se klub nepřihlásí do Vyzývacího poháru, na což měl jako třetí tým soutěže nárok.

„Snaha byla, což je sympatické. Klub se chce posouvat. Ale přece nebudeme hrát evropské poháry pro cizí. Ať je vidí Zubřani,“ prohodil Titkov. „Musíme počkat a být trpěliví.“

Pozměnit musel také model přípravy. Většinu zápasů před startem extraligy odehraje Zubří venku. „Povedlo se nám sehnat kvalitní soupeře z Maďarska, Německa a Slovenska,“ chválí Titkov sekretáře Balhárka.

První rekondiční část přípravy se pomalu chýlí ke konci, za měsíc odstartují druhou a klíčovou kondiční fázi. Ta už se netýká dvou nejlepších střelců mužstva z poslední sezony – reprezentační pivotman Šlachta přestoupil do Maďarska, křídelník Zahradníček do druhé německé bundesligy.

„Těžko budeme hledat náhradu. Pochybuju, že seženeme někoho podobného jako Šlachta,“ uvědomuje si Titkov, který ještě před ziskem bronzu prodloužil smlouvu o další dvě sezony. „Jestli tým posílíme, nevím. Ale budeme ho chtít doplnit.“

Hledat bude také leváka. Po předloňském odchodu kanonýra Řezníčka do Maďarska a letošním Zahradníčka mu zbyl v týmu pouze levoruký křídelník Přikryl. „Sázet budeme znovu na odchovance. Je to politika klubu, které se budeme držet.“

Autor:


Témata: Zlínský kraj
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze