Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zradil mě servis, litoval Berdych porážky s Koroljevem

Tomáš Berdych | foto: AP

20 2010
Melbourne (Od spolupracovníka iDNES.cz) - Chvilku po prohraném zápase s Kazachem Koroljevem hledal Tomáš Berdych širší příčiny neúspěchu jen těžko. V jedné věci měl však už krátce po vyřazení jasno. "Soupeř sice podal výborný výkon a postup si díky tomu zasloužil, ale hlavní problém byl v tom, že mi dnes vůbec nefungoval servis. A bez něj se prostě tentokráte zvrátit nepříznivý vývoj nepodařilo."

Co se stalo, že šel po vydařeném začátku váš výkon tak dolů?
Úvod se mi sice povedl, ale jak už jsem tvrdil před zápasem, Koroljev hodně riskuje a dnes mu to do kurtu neuvěřitelně padalo. Přesto jsem měl první set ve své režii, stačilo jen potvrdit úvodní brejk, ale bohužel mi z neznámých příčin odešel servis a i když jsem se snažil nahradit tento výpadek ve hře, byl to nakonec ten hlavní důvod porážky.

Mohl být vývoj zápasu jiný, pokud byste uhrál ten první set?
Asi určitě, měl jsem v té úvodní fázi zápasu navrch, ale pak jsem přestal využívat nabídnuté šance a Koroljev se jich naopak chopil a postupně získával výsledkovou převahu. Ale kdybych ten první set uhrál, vypadalo by to určitě jinak. On je schopen zahrát neuvěřitelné údery, ale vzápětí dokáže sehrát pár gamů, kdy se netrefí do kurtu. Bohužel pro mě dneska platila jen první varianta, hrál opravdu výborně a díky tomu asi postoupil zaslouženě.

Jeho herní styl asi není nejpříjemnější?
To určitě ne, pořád to řeže hlava nehlava a když mu to tam padá, přesně jako dneska, tak to není vůbec nic příjemného. Na druhou stranu má momenty, kdy člověk jen uhýbá, jak kolem něj jeho nepřesné šlupky létají do autu."

Proč myslíte, že vám dnes přestal fungovat servis?
Takhle brzo po zápase těžko říct, ještě jsme to s trenérským týmem nerozebírali. Ale se servisem lehce bojuju už od předchozího turnaje v Sydney. Přitom úvod roku v Brisbane mi vyšel, dařilo se mi úspěšně používat různé varianty servisu, ale dneska jsem si to bohužel servisem prohrál. Přitom třeba ve třetím setu stačilo opravdu málo, abych snížil na 2:1 na sety a možná jsme mohli hrát ještě teď...

Nechyběl vám třeba den volna díky odloženému prvnímu kolu?
Sice bych ho určitě přivítal, ale nikoliv z důvodů, že bych byl nějak unavený. Spíše by se den navíc hodil kvůli pořádnému tréninku, na němž by se dalo zapracovat třeba právě na tom servisu. V den zápasu už totiž nemá smysl chodit ještě předtím na trénink. Ale unavený jsem před dnešním zápasem určitě nebyl.

S jakými pocity tedy budete odjíždět z australského turné?
Tak určitě mě dnešní vyřazení mrzí, přece jen je příjemnější dostat se na úvodním grandslamu sezóny co nejdál. Ale zase se mi povedl úvodní turnaj v Brisbane, takže tenis jsem určitě hrát nezapomněl a je potřeba dívat se dopředu. Teď zapracujeme na odstranění chyb a budu věřit, že příště se mi zase povede lépe.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze