Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Žokej si oživil vzpomínky na životní triumf

23 2006
Pardubice - To byla symbolika! Josef Bartoš vyhrál dostih, který byl pojmenován po koni, s nímž dosáhl životního triumfu. "Však jsem si na vítězství ve Velké pardubické hned vzpomněl," usmál se žokej. Dva týdny po slavné výhře se na stejné dráze znovu radoval. S ryzákem Atonem zvítězil v Ceně Decent Fellow - Závěrečné steeplechase cross country.

"Jen ovace diváků byly nyní slabé. Velká je prostě jedna," smál se Bartoš.

Vítězové by si však zasloužili bouřlivý aplaus. Předvedli v závěrečných metrech strhující podívanou. A šestiletý kůň ze stáje Vasury Kolesa, jehož trénuje Josef Váňa, slavil nečekaný triumf.

"Zatím se mu dařilo spíše na provinčních závodištích, v Pardubicích ho provázela smůla. Jednou jsem tady s ním spadl," řekl Bartoš. "Byl to takový černý kůň dostihu. Překvapil mě."

Aton, který dosud vyhrál pouze jednou, rozhodně nešel na start s přívlastkem favorit. Všechny aspiranty na přední příčky, včetně Maskula, jenž doběhl až pátý, však zaskočil.

"Dali jsme mu pauzu a dneska skákal suprově," pochvaloval si Bartoš.

Přesto ještě na začátku cílové roviny se zdálo, že do boje o prvenství nemůže promluvit. Za vedoucí dvojicí Jung a Eliška Přemyslovna zaostával.

"Měl malinký problém na předposlední překážce. Neskočil ji tak, jak by měl, a trochu ztratil tempo," prozradil Bartoš. "Už jsem si myslel, že to nestihneme."

Aton se však předvedl jako náramný bojovník. Bitvu o vítězství nevzdal. Každým metrem stahoval ztrátu na vedoucí duo a cílovou metu nakonec po boji proťal o půl délky dříve než druhý Jung.

"V cílové rovině jsem viděl, že by se ještě dalo vyhrát. Dali jsme do finiše všechno a povedlo se," zaradoval se žokej.

V posledním dostihu mítinku si tak spravil chuť za předchozí starty. Za vítězstvím mířil už s Black Diamondem, ale na předposlední překážce spadli. A další nepříjemný karambol si prožil s Acces Of Glory.

"Bohužel si zlomil nohu. Bylo mi ho moc líto, byl šikovný," posteskl si Bartoš. "Aspoň, že mi Aton vše vynahradil. Rychleji pak zapomenete," dodal lídr šampionátu překážkových jezdců.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze