Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Znovu půjdu za glóbem, říká Záhrobská k ambicím mezi slalomovými brankami

PŘED STARTEM. Slalomářka Šárka Záhrobská není před opravdovým zahájením sezony nervózní. | foto: ČTK

9 2010
Před dvěma týdny poprvé startovala v nové sezoně Světového poháru, obří slalom v Söldenu dokončila na 53. místě. Daleko za body. "Nebylo to pěkné lyžování," posteskla si tehdy. Teď je z ní cítit sebevědomí, před sobotním slalomem, její parádní disciplínou, v Levi tvrdí: "Teprve teď pro mě začíná pravá sezona."

A jste před ní nervózní?
Není mi jedno, jak dopadnu, ale nejsem. Nejdůležitější je mít radost z pohybu mezi branami, pak můžou přijít výsledky. Bez toho, že bych si jízdu užila, úspěchy nepřijdou. Samozřejmě mám svoje cíle a přání.

Jaká jsou?
Už loni jsem se pokusila vybojovat malý glóbus za slalom, letos o něj budu usilovat znovu. A v obřáku bych byla spokojená, kdybych se dokázala pravidelně umisťovat mezi třicítkou nejlepších. Pak mě čeká mistrovství světa v Ga-Pa, tam budu bojovat o čtvrtou medaili v řadě.

Co bude vrcholem roku?
Nikdy není jeden, je jich víc - důležitý je glóbus, pak šampionát a samozřejmě každý se chce předvést doma. Snad ve Špindlerově Mlýně zajedu co nejlepší výsledky.

slalomy Sp

13. listopadu - Levi
28. listopadu - Aspen
21. prosince - Courchevel
29. prosince - Semmering
4. ledna - Záhřeb
11. ledna - Flachau
16. ledna - Maribor
5. února - Arber-Zwiesel
12. března - Špindl
18. března - Lenzerheide

Jak musíte jezdit, abyste celkově Světový pohár ovládla?
Stabilně na stupně vítězů a pokud možno nevypadávat.

To se vám "nepodařilo" tři roky. Jak si to vysvětlujete?
Jsem vyježděná, mám najeto tisíce hodin, tisíce bran. Bylo by dobré v tom trendu pokračovat dál, ale taky se chci posunout o stupínek výš. Do teď jsem se stabilně umisťovala kolem pátého místo, letos by to chtělo tu bednu.

Tvrdila jste, že už nechcete být na svahu jen baletkou. Změnila jste se?
Jsem víc dynamická, agresivnější, ale je důležité, aby mi zůstala i lehkost. Věřím, že jsem si ji udržela.

Plánujete objet kompletní seriál Světového poháru?
Chceme startovat ve všech slalomech, všech obřích slalomech plus počítám 3 superkombinace. Rychlé disciplíny budeme řešit podle aktuální situace. Možná dáme přednost tréninku, když uznáme, že by to byla ztráta času.

Těšíte se do Aspenu? Loni i předloni jste tam slavila vítězství.
Ze začátku jsme se neměli moc rádi, nakonec se vztah změnil. Je to obtížná sjezdovka, možná nejtěžší, na které jsem jela obří slalom. Navíc organizátoři si pokaždé dají záležet, aby byla úplně ledová.

Už tušíte, s kým budete nejvíc bojovat?
Uvidíme, jestli se objevila nějaká mladá holka. Snad největší soupeřkou bude Marlies Schildová, loni ještě nepředváděla, co umí, protože se vracela po těžkém zranění. Maria Rieschová jezdí výborně, na paty jí šlape i sestra Suzanne. Lindsey Vonnová bude chtít bojovat o celkové prvenství ve Světovém poháru, soupeřek je hodně. Nikdo přes léto neodpočíval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze