Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Známí hráči včetně Čejky mají v Mnichově vlažný začátek. Vedou Britové

Alex Čejka po výborném osmém místě na US Open, které mu zajistilo start na příštím ročníku Masters, se z USA tradičně přesunul na turnaj do Mnichova. | foto: www.bmw-golfsport.com

24 2010
Alex Čejka na "domácím" turnaji v Mnichově nezačal nejlépe, podobně jako řada hráčů z řad favoritů. Spolu s Martinem Kaymerem se dělí i 67. pozici, Sergio García je dokonce na dně leaderboardu.

Do turnaje BMW International Open skvěle vstoupili Bradley Dredge z Walesu a Peter Whiteford ze Skotska. Oběma se podařilo obejít hřiště Eichenried v Mnichově za 64 ran, což znamená osm ran pod par.

"Asi to bude znít blbě, protože jsem zahrál osm pod par, ale opravdu nejsem spokojen se svým švihem," řekl devětadvacetiletý Whiteford, jenž na European Tour žádný turnaj nevyhrál a často startuje na Challenge Tour - druhé golfové evropské lize.

O nějakém skvělém výkonu nehovořil ani Dredge "Zahrál jsem několik špatných ran, ale dokázal jsem z toho nějak dostat," uvedl Velšan, který před třemi lety figuroval v první světové padesátce. Nyní je na 173. místě.

Bradley Dredge, Qatar Masters

"Jsem překvapený, že není víc nízkých skóre," dodal. Pod par sice dokázalo zahrát hned 96 hráčů, ale kromě Dredgeho a Whiteforda nikdo z nich nedokázal obejít hřiště s osmi ranami pod par.

Na hřiště vyrazil i Colin Montgomerie, jenž má na očích hned několik potencionálních svěřenců pro říjnový Ryder Cup. "Samozřejmě se budu pokukovat po leaderboardu, ale přijel jsem sem jako hráč a chci vyhrát," vyhlašoval kapitán evropského týmu. Po prvním kole je s dvěma ranami pod par na 42. místě.

Paula Casey, Colin Montgomerie a Sergio García před zahájením BMW International Open

Z možných hráčů pro Ryder Cup jej musí nejvíc těšit výkon Angličana a světové osmičky Paula Caseyho a španělského ranaře Alvara Quirose. Oba jsou na skóre -4 a sedmnáctém místě.

Další velká jména jsou v leaderboardu ještě níž. Světová šestka a nejvýše nasazený hráč turnaje Ernie Els zahrál v prvním kole dvě rány pod par a o 45. místo se dělí například s dvaapadesátiletým Bernhardem Langerem.

Alex Čejka, BMW International Open

Mimo přední místa leaderboardu je i Alex Čejka. Český rodák hrající pod německou vlajkou doma zahrál jen -1. Do mínusových čísel se dostal až díky birdie na závěrečné jamce. Do pátku tak bude vstupovat z 67. příčky, stejně jako další domácí favorit Martin Kaymer. Zatímco Čejka předvedl vyrovnaný golf se spoustou jamek v paru, v podání Kaymera to bylo jako na horské dráze. Eagle a čtyři birdie proložil pěti bogey. S Čejkou a Kaymerem se o 67. místo dělí i Miguel Ángel Jiménez.

Miguel Ángel Jiménez, BMW International Open

Z domácích hráčů je tak nejlepší Marcel Siem, jenž s -3 okupuje 27. příčku.

Nad par zahrála předloňská světová jednočka Robert Karlsson, který je po úvodním kole na skóre +1.

Nejhůř ze všech známých jmen zahrál měsíce se trápící Sergio García, který hřiště obešel s pěti ranami a je 151. ze 155 hráčů, kteří do prvního kola vyrazili. O jednu ránu lepší je dvaapadesátiletý Sir Nick Faldo.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze