Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Změny v týmu basketbalistek Hradce pokračují, končí i Zavázalová

Kateřina Zavázalová (v bílém) z Hradce Králové hledá volnou spoluhráčku, zdvojily ji Gabriela Giacintová a Lenka Šípová z Valosunu Brno. | foto: ČBF / Pavel Netolička

18 2016
Letní poměrně rozsáhlá obměna kádru basketbalistek Sokola Hradec Králové pokračuje. Podruhé v krátké době za sebou totiž odchází do Nymburka jedna z opor týmu. Po Kateřině Křížové zamířila do týmu obhájkyň stříbrných medailí z loňského ročníku také reprezentantka Kateřina Zavázalová.

Jde již o třetí klíčovou hráčku posledních sezon, která bude v následující sezoně chybět, vedle Křížové totiž už před časem v Hradci skončila Michaela Stará, která se dohodla na angažmá v Řecku.

Hradecký klub ale na druhé straně do svého kádru nové hráčky přivádí. Poté, co z konkurenčního Trutnova získal Andreu Ovsíkovou a Lenku Pazderovou, se jeho vedení dohodlo s Kristýnou Minarovičovou, která minulou sezonu odehrála ve Slovance Mladá Boleslav.

Zavázalová mění dres vlastně poprvé ve své kariéře. Šestadvacetiletá hradecká odchovankyně sice dvakrát hostovala v Olomouci, ale to bylo na začátku její seniorské kariéry, naposledy pak před pěti lety.

Hradecké družstvo v minulé sezoně obhajovalo stříbrné medaile z předminulého ligového ročníku, ale nakonec je nejen neobhájilo, ale v sérii o bronz podlehlo svým rivalkám z Trutnova a po třech letech se tak muselo obejít bez pódiového umístění.

Velkými změnami v létě prochází také Trutnov, který na jaře vybojoval druhou bronzovou medaili za sebou a celkově dvanáctou za svého dvacetiletého působení mezi elitou, když v roce 2004 vybojoval tým z Krkonoš dokonce stříbro.

Trutnovský klub se bude muset po osmi letech obejít bez pomoci hlavního sponzora Kary, jejíž název figuroval i v názvu klubu, a vrací se pod křídla Lokomotivy.

Kara se v posledních sezonách opírala často o posily ze zahraničí a loňský ligový ročník nebyl výjimkou. K oporám zde patřily Američanky Jamie Russellová a Emily Cadyová, působily zde také senegalská pivotka Aminata Fallaová, černohorská křídelnice Milica Miloševová či Slovenka Gabriela Nagyová. Celkem v klubu působilo pět hráček se zahraničním pasem.

V nové sezoně ale klub bude spoléhat spíše na domácí hráčky. „Obměna týmu bude výrazná. Nemůžu říci, že za Trutnov nebude hrát žádná cizinka, ale určitě jich nebude tak velký počet jako v minulých letech. Je možné, že nakonec zde nebude působit ani jedna zahraniční hráčka,“ říká šéftrenér mládeže a bývalý kouč prvního celku Petr Kapitulčin, který nový tým skládá. Jeho úkolem bude také vybrat trenéra, když u týmu skončil slovenský kouč Jozef Rešetár, který s ním vybojoval dvě bronzové medaile.

Do Trutnova by se mohly vrátit některé bývalé opory. Britské angažmá v Nottinghamu skončilo Andree Vackové, německé někdejší reprezentantce Kateřině Hindrákové, která naposledy působila ve Wasserburgu. Vrací se také Michaela Potočková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze