Smečuje Radek Mach z Českých Budějovic

Smečuje Radek Mach z Českých Budějovic | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Zlínští volejbalisté nestačili na ČZU, do čela se vrátily Budějovice

• 2
Porážka Zlína na palubovce ČZU a snadná výhra Českých Budějovic v Havířově vrátila do čela tabulky volejbalisty jihočeského týmu. V 17. ligovém kole zabral Liberec který přehrál Kladno.

Zlínský trenér Roman Macek po prohře uznal, že Pražané podali kvalitní výkon. "Obával jsem se, že po dlouhé řadě našich vítězství přijde slabší zápas," řekl Macek. K Zlínu, jenž předtím vyhrál šestkrát za sebou, se navíc na rozdíl jediného bodu dotáhly třetí Benátky, které zvítězily v Brně 3:1.

Po pěti porážkách v řadě si tříbodový zisk připsal Liberec za vítězství 3:1 nad Kladnem. Domácí přitom do utkání nevstoupili dobře, když ztratili koncovku úvodního setu, vyrovnanou druhou sadu však naopak nejtěsnějším rozdílem vyhráli. Od té doby už Liberec na palubovce kraloval: Kladno uhrálo v třetím setu jen patnáct míčů a ve čtvrtém dějství sedmnáct.

Ústí nad Labem po zlepšeném výkonu odčinilo čtvrteční porážku s Havířovem. Ostravu Severočeši předčili ve všech směrech, v každém setu si vypracovali čtyřbodový náskok a zápas dotáhli k výhře 3:0. Ústí dobře bránilo a jeho hráči byli v rozhodujících momentech trpělivější.