Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zlínští čekali, že získají víc bodů

23 2004
Zlín - Na hraně účasti v play-off balancují po polovině základní části extraligoví volejbalisté Fatry Zlín. Po čtrnácti kolech jsou s bilancí šesti výher a osmi porážek šestí, což je poslední příčka zaručující účast ve vyřazovací části. Na čtvrtou Ostravu sice ztrácejí pouhý bod, ovšem před sedmým Brnem mají k dobru jen tři body.

„V polovině jsme chtěli mít vyrovnaný počet výher i porážek, jeden zápas nám tam hapruje,“ poznamenal zlínský trenér Roman Macek.

„Mrzí nás ztráty zejména s Příbramí a Brnem, kteří jsou až za námi. A taky jsme neměli doma hladce prohrát s Opavou,“ naznačil kapitán Petr Sedláček, které duely zlínskému mužstvu nevyšly.

Fatra přitom začala skvěle. První čtyři zápasy vyhrála, dostala se na první místo v tabulce. Jenže nečekaná porážka na palubovce nováčka z Brna odstartovala novou sérii - pět porážek v řadě.

Tým se pak zvedl a dvakrát vyhrál, ovšem znovu následovala opačná šňůra. V ní vyniká zejména zbytečná prohra v Příbrami, přestože Zlín získal první dva sety.

Ztracené zápasy mají shodné jmenovatele. Nepříliš vydařený servis, zbytečné chyby v obranné i útočné fázi. „Série porážek nahlodala také naše sebevědomí,“ přiznal Sedláček.

Během vánočních svátků si zlínští volejbalisté volna příliš neužijí. Kromě dvoufázového tréninku je čeká přípravný zápas s Českými Budějovicemi a turnaj v Púchově.

Celá příprava směřuje k prvnímu utkání v roce 2005, které výrazně naznačí zlínské ambice pro vyřazovací část. Fatra pojede v sobotu 8. ledna do Příbrami.
„Nejde jen o Příbram. Doma musíme porážet každého a venku bychom měli také získat nějaké body. I u týmů z čela tabulky,“ plánuje Sedláček.

Týmu by mohlo prospět zvýšení konkurence na nahrávce. Petra Jakubíčka doplnil slovenský volejbalista Jozef Jánošík. Vydařená střídání obou nahrávačů výrazně přispěla k výhrám nad Ostravou a Brnem.

„Máme dva vyrovnané nahrávače, ale spolupráci s Jánošíkem ještě musíme vylepšit. Je tady krátce,“ připomněl Macek.

V POLOČASE JSOU ŠESTÍ. Po skvělém vstupu do sezony ztratili extraligoví volejbalisté Fatry Zlín formu a v tabulce se propadli. V polovině základní části jsou na šestém místě, které jako poslední zaručuje účast v play-off.Najdete na iDNES.czmobilní verze