Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlínští házenkáři ztratili Poloze a Zbránka, dva z nejlepších střelců

Zlínský David Poloz v náskoku. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

14 2015
Nejen na interligové házenkářky Zlína dopadly těžké časy. Také jejich extraligoví mužští kolegové se musejí uskromnit ve svých ambicích. Už se dál nemůžou spoléhat na významnou finanční podporu firmy Cream, z kabiny navíc zmizeli dva ze tří nejlepších střelců minulé sezony - David Poloz s Janem Zbránkem.

„Těší mě, že o naše hráče je zájem. Je to potvrzení toho, že jsme udělali výkonnostní pokrok. Bohužel se tak kádr nestabilizuje, což je úděl menších oddílů,“ bere kouč Jiří Mičola situaci realisticky.

Dobře totiž ví, že mohlo být daleko hůře. Ani zdaleka totiž nebylo po volbě nového vedení klubu jisté, že muži budou pokračovat v extralize.

Ve výkonném výboru nezůstal ani jeden původní zástupce mužské složky, jeho bývalý člen Rudolf Kafka se však za extraligový tým zaručil a oddíl přihlášku do nejvyšší soutěže přece jen poslal. „Byl jsem v klidu. Věřil jsem, že se vedení povede finance sehnat,“ prohodil Mičola.

Více ho trápí absence střeleckých tahounů. Levák Poloz byl v předešlé sezoně se 105 zásahy kanonýrem týmu, pravý křídelník Zbránek dal jenom o pět branek méně. Zatímco s přestupem Poloze počítal a mládežnickému reprezentantovi angažmá u plzeňského mistra přeje, Zbránkův odchod ho rozladil.

„Garantoval, že zůstane, pak nám oznámil, že novou smlouvu nepodepíše. Zbytečně jsme tak ztratili čas, který jsme mohli věnovat hledání náhrady,“ štve Mičolu.

I když se Zlín ohlíží jinde, zřejmě si bude muset vystačit se svými zdroji, které jsou však omezené. „Bohužel tady není tak silná mládežnická základna, abychom mohli doplňovat tým z dorostu jako v jiných klubech,“ podotkl Mičola.

Na druhou stranu ho těší, že k pokračování kariéry svolil zkušený brankář Mahušek a že do kádru získal z Plzně Martina Kavku.

„Je to univerzální spojka, může hrát na všech třech postech a je to kvalitní obránce. Uvidíme, jak zapadne,“ pravil Mičola, který hráče pozval k prvním tréninku letní přípravy příští pondělí. „Většinou proběhne v domácím prostředí.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze