Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mistr světa vs. světový šampion. Zlatou tretru opět ozdobí Lavillenie

Renaud Lavillenie | foto: Reuters

13 2016
Velké výkony slibuje soutěž tyčkařů na Zlaté tretře. Na ostravský atletický mítink počtvrté přijede francouzský fenomén Renaud Lavillenie, který před několika týdny v Portlandu potvrdil svou třídu ziskem titulu halového světového šampiona.

Už dříve navíc organizátoři avizovali, že se 20. května na stadionu ve Vítkovicích objeví i úřadující mistr světa pod širým nebem Shawn Barber z Kanady, který triumfoval loni v Pekingu. Dojde tak na souboj dvou momentálně nejžádanějších jmen v atraktivní disciplíně.

A má to opravdu být tyčkařská lahůdka se vším všudy, podle informací pořadatelů bude na své následovníky z lóže VIP osobně dohlížet bývalý držitel nejlepšího výkonu na světě Sergej Bubka z Ukrajiny, viceprezident mezinárodní atletické federace IAAF.

Lavillenie všechna svá dosavadní vystoupení na Zlaté tretře proměnil ve vítězství a v roce 2013 předvedl dosud platný rekord mítinku 592 cm. Vedle Ostravy skákal v Čechách také na HME loni v Praze, kde vyhrál výkonem 604 cm, a v březnu v Jablonci předvedl letošní nejlepší halový výkon 603.

„Do České republiky se rád vracím a Ostrava bude po Diamantové lize v Šanghaji můj druhý start roku. A proč nemyslet na překonání rekordu mítinku,“ vzkázal Lavillenie, mezi jehož soupeři bude mimo jiné české duo Jan Kudlička, Michal Balner.

Už dříve organizátoři oznámili účast několika hvězd, chybět by neměli dvojnásobný halový mistr světa na čtyřstovce Pavel Maslák, vicemistr světa z Portlandu Jakub Holuša, oštěpaři Vítězslav Veselý i keňský mistr světa Julius Yego. Kvůli Usainu Boltovi se letos přizpůsobil i termín na pátek 20. května, účast jamajské sprinterské hvězdy ale oficiálně potvrzena zatím není.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze