Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlatou přilbu nakonec pojede sedm plochodrážníků z Grand Prix

Greg Hancock, plochá dráha

1 2010
Tak nakonec sedm jezdců Grand Prix pojede nedělní Zlatou přilbu v Pardubicích. Dorazí Dánové Andersen, Bjerre a Pedersen, Švédové Jonsson a Lingren, Američan Hancock a Australan Holder.

"Mezi nimi je nutno hledat hlavní favority. Pokud by Přilbu vyhrál někdo jiný, bude to překvapení," uvedl ředitel závodu Evžen Erban.

"Zlatá přilba je ale nevypočitatelný závod, tipovat výsledky je jako věštit z křišťálové koule. Loni taky nikdo nepočítal s tím, že by mohl být ve finále Polák Walasek, a skoro vyhrál," dodal Erban.

Původně měl nastoupit i loňský mistr světa z Austrálie Jason Crump, který chyběl loni kvůli nereálným finančním požadavkům, nakonec nepojede ani nyní, přednost dal jednání se sponzory.

Titul nebude obhajovat Polák Rune Holta, jenž podobně jako Lukáš Dryml pojede baráž v polské lize, kde reprezentuje tým Čenstochové.

Českých jezdců bude ve startovním poli sedm. Se zvučnými zahraničními jezdci se pokusí porvat Aleš Dryml, Josef Franc, Martin Málek, Václav Milík, Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer.

Aleš Dryml mladší hodlá dojít minimálně do semifinále

Na startu Zlaté přilby nebude žádným nováčkem a na rozdíl od mladšího bratra Lukáše, který dal po dlouhém váhání přednost baráži v polské lize, se tak plochodrážním fanouškům ve Svítkově představí i letos. Řeč je o Aleši Drymlovi mladším, jednom z nejznámějších pardubických jezdců.

Dryml jde do bojů o tradiční artefakt posilněn o nedávné vítězství na mistrovství Evropy dvojic v německém Stralsundu a stříbrnou medaili ze soutěže jednotlivců v polském Tarnówě. Tomu se říká načasování formy. V současnosti pomáhá mšenskému klubu ve finále mistrovství republiky družstev.

Můžete přiblížit průběh zmíněných závodů?
Ve Stralsundu bylo spíše chladnější počasí. Před závody jsme věděli, že patříme mezi tři hlavní favority na zlato. Celé závody jsme odjeli velmi dobře, a i když jsme třeba neměli nejlepší start, dařilo se nám soupeře předjíždět. Nejhorší byla předposlední jízda – tu jsmeměli v pohodě vyhrát. V poslední jízdě jsme tak museli jet naplno, místo toho, abychom měli klid. Naštěstí jsme s bratrem v závěrečné jízdě zvítězili. V Polsku jsem rozhodně neměl dobrý začátek, připadal jsem si pomalý, motorka nechtěla jet. Jen tak tak jsem dvakrát udržel druhé místo. Celý náš tým viděl, že to je špatné, v tu chvíli bych byl rád i za osmé místo. Mezi druhou a třetí jízdou ale byla dlouhá pauza a nám se podařilo vyladit stroj tak, že to po dalších vítězných jízdách začalo vypadat dokonce na celkově druhé místo. Měl jsem obrovskou radost, že to tak nakonec dopadlo. Druhá místa nám jsou asi souzena, když závodil ještě táta, taky dvakrát skončil na mistrovství světa druhý.

Vy jste vyhrál mistrovství Evropy dvojic letos už počtvrté. Jak vysoko mezi dosavadními úspěchy tenhle stavíte?
Určitě hodně vysoko. Nám se podařilo obhájit titul z loňska. To je vždycky mnohem těžší, než vyhrát něco poprvé. Všichni s vámi počítají, staví vás do role favoritů.

Jak moc vás bolela nedávná prohra v semifinále extraligy družstev za Pardubice?
Mrzelo nás to hodně. Věděli jsme, že pražský Olymp bude našlapaný, bylo to takové malé extraligové finále. Ten den ale bylo všechno špatně, nebylo nám dáno vyhrát.

Jakého výsledku byste chtěl letos na Zlaté přilbě dosáhnout?
Lepšího než loni. V posledních sezonách jsem vypadl hned ve čtvrtfinále, takže cílem je minimálně semifinále. Z něj se pak prokousat do finále. Tam už jsem byl třikrát, dvakrát jsem se umístil na bedně, ale nevyhrál jsem nikdy. Je to pro mě speciální závod, takže doufám, že se to změní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze