Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlato diskařka nemá, ale už se těší na svatbu

27 2003
Paříž - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Diskařka Věra Pospíšilová je dívka s vírou, která pro štěstí nosí talismany. Umí tvrdě dřít, ale sladkosti si neodpírá. A i když na mistrovství světa přijela vyhrát, i po pátém místě zůstává veselá a vyrovnaná. Nebyla jste v závodě nervozní z očekávání? Dokonce i oštěpař Jan Železný vás tipoval na zlato... "Od takové hvězdy je to hrozně příjemné. Honzu beru jako svůj idol se vším všudy. Ale myslím, že i Honza byl překvapený, kolik naházely ty dvě Řekyně, co skončily přede mnou."

Neřekla  jste to, ale dá se poznat, že je podezříváte z dopingu. Vy byste takovou cestou nešla?
Určitě ne. Chtěla bych mít zdravé děti. Až se jednou budou rozhodovat, že chtějí rodinu, bude třeba pozdě. Moje maminka dělá staniční sestru na rizikovém těhotenství, nechtěla bych jí připravit o zážitek být babičkou.

Věříte v Boha. Byla jste s ním před závodem rozmlouvat?
Chtěla jsem jít do Notre Dame zapálit svíčku, ale nikdo se tam den před závodem nechystal. Ale já jsem s Bohem pořád, nepotřebuji k tomu pálit svíčku.

Ale dáte i talismany, že? Byl jedním z nich štír čerstvě vytetovaný na rameni?
S přítelem jsme oba stejné znamení. Tak jsme si ho před třemi týdny nechali vytetovat, abychom měli něco stejného.

Aby jste se ujistili, že se k sobě hodíte?
To vím už dávno. To není pocit, ale jediná věc, kterou vím.

Nebylo riskantní nechat se tetovat tak krátce před závodem?
Vůbec ne. Šla jsem na doporučení od kamaráda. A je to jen vystínované, minimální zásah do kůže. Kdyby to bolelo, tak na to samozřejmě nepůjdu.

Vaše rameno bylo několikrát v záběru kamer, nevadilo vám to?
Akorát mě zaskočilo, když mi kameraman sebral medvídka a mával s ním před kamerou. Ale přišlo mi to vtipné, pobavilo mě to.

Mevídek je od přítele?
Dostala jsem ho od něho těsně před závodem.

Bude ho používat dál, když vám nepřinesl medaili?
Určitě. Já jsem měla ještě předtím jiného talismana. Jenže toho mi bohužel rozkousal pes. Nosila bych talismana bez hlavy, to by nešlo. V té televizi by to asi vypadalo zvláštně.

Prý s přítelem plánujete svatbu, kdy se vezmete?
Tohle je soukromé, nechci to zveřejňovat. Neděláme to kvůli lidem, ale kvůli sobě. O tomhle se bavit nechci, nezlobte se.

Tak aspoň prozraďte, kdo doma vaří.
Já už jsem se trošku naučila, takže už se střídáme. Ale musím přiznat, že přítel je pořád v některých věcech lepší.

Třeba v guláši ne? To je přece mužská doména.
On na guláš není, hlídá si váhu. Trošku mi přijde, že se pozoruje víc než já. Z toho mám někdy pocit, že bych taky měla začít. Ale nakonec zvítězí zdravý rozum. Nemám špatné svědomí, že si sem tam dám nějakou sladkost. Jsem tady jenom jednou. A když jsem při závodě viděla Rusku Sadovou, myslím, že mám mnohem menší břicho.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze