Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlaté to není, ale můžu trénovat, říká Rygl

1 2003
Vrchlabí - Ještě před několika lety by podobnému vítězství nepřikládal téměř žádnou váhu. Dnes je však sdruženář Ladislav Rygl rád, že už dokáže znovu vyhrávat alespoň mistrovství republiky. Nevadí mu, že jde pouze o letní závod, který je od klasického zimního soutěžení přece jen trochu odlišný.

"Kdy jsem naposledy vyhrál domácí titul? Na jaře v závodě dvojic, ale inviduální už možná dva tři roky ne," přitakává sedmadvacetiletý borec z Vrchlabí.

O víkendu v Harrachově vyhrál sprinterský závod, stal se mistrem republiky a v úterý odjel na reprezentační soustředění do Rakouska. V Ramsau bude trénovat skok na můstku s umělou hmotou, na Dachsteinu běhat na přírodním sněhu.

Neklamná známka, že jeho několikaleté trable s kolenem, se kterým prodělal několik operací, jsou pryč? "Zlaté to není, ale od jara normálně trénuji," říká vyrovnaně. "Asi jen dvakrát jsem musel na chvíli vysadit, důležité však je, že mohu dělat všechno."

Spokojen je především s tím, že se může znovu pilně věnovat tréninku na můstku. Právě skok odnášel zdravotní problémy nejvíc a v závodech to bylo více než patrné.

"Na něj se teď musím hodně zaměřit, potřebuji skoky stabilizovat na slušné úrovni," slibuje.

Přestože už v minulé sezoně absolvoval některé závody se světovou špičkou, teprve v létě měl pocit, že by se k ní mohl znovu přiblížit.

Zúčastnil se závodů letní části Světového poháru, dokázal se umístit kolem dvacátého místa. "Tyto výsledky vcelku beru. Konkurence se tam sešla výborná, špička je strašně vyrovnaná a navíc já se na kolečkové lyže moc nepřipravuji," říká borec, který dříve vyhrával závody Světového poháru.

Do jeho zimní části může naskočit už za dva měsíce. Česká reprezentace ale má v seriálu hrazené pouze jedno místo. "Ještě se uvidí, kdo z nás pojede, nebude to jednoduché," přiznává.

V tréninku znovu často pomáhá jeho otec, bývalý mistr světa. "Je nyní nezaměstnaný, takže pokud má čas, je se mnou i na soustředěních, kde si všechno hradí sám," vysvětluje Rygl mladší.

Do Ramsau však Rygl starší neodjel. "Potřebuje také něco udělat doma," konstatuje s nadhledem sdruženář.Najdete na iDNES.czmobilní verze