Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlatá tretra láká do Ostravy olympijské vítěze na jiné disciplíny

Mistr světa v desetiboji Ashton Eaton z USA. | foto: Reuters

2 2014
Atletický mítink Zlatá tretra Ostrava může být letos 17. června zajímavý také tím, že se špičkoví sportovci představí v jiných než svých disciplínách. "Především Američané berou rok 2014 jako možnost zkusit si i jiné disciplíny," řekl manažer tretry Alfonz Juck. "A toho chceme využít."

Pořadatelé chtějí mimo jiné pozvat americké olympijské vítěze v desetiboji Ashtona Eatona a v trojskoku Christiana Taylora.

"Eatonovi nabízíme start na čtyři sta metrů překážek a Taylorovi hladkou čtyřstovku," uvedl Alfonz Juck. "Sám Taylor prohlásil, že si v tom běhu troufá na souboje s nejlepšími." Ostatně jeho osobní rekord na 400 metrů je 45,34 vteřiny z roku 2009.

Eaton v desetiboji běhá 110 metrů překážek (nejlepší čas má 13,35 vteřiny) a 400 metrů (45,64 vteřiny), takže by mohl obě disciplíny zkombinovat. "S překážkářskou technikou na delší trati by neměl mít problém," upozornil manažer Juck.

"Podmínky pro to, aby i Zlatá tretra 2014 byla na výsluní, jsou připravené," oznámil Josef Váňa z pořádající agentury TK Plus. Po roce by se do Ostravy měl vrátit také fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze