Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zlatá přilba se už odlepila ze dna

22 2006
Pardubice - Pardubičtí plošináři už nejsou v extralize poslední! "Teď už máme reálnou šanci, že nespadneme do baráže o udržení," zaradoval se manažer týmu Josef Laštovka. Závod o naději zvládla Zlatá přilba brilantně. Na pražské Markétě vyhrála předposlední díl soutěže a přepustila dno tabulky domácímu Olympu.

"Byl jsem hodně překvapen. Nečekal jsem, že porazíme Slaný," přiznal Laštovka.
Není divu. Na triumf v extraligovém závodě letos čekali pardubičtí plošináři marně. Každé umístění na stupních vítězů pro ně bylo malým svátkem. Proto se od května usadili na poslední příčce průběžného pořadí.

"Stále jsem ale doufal, že se zvedneme, A kdo doufá, ten žije," prohlásil Laštovka.
A Zlatá přilba nyní nejen žije, ale mnohem lépe dýchá. Na Markétě předvedla své nejlepší vystoupení v letošní extralize.

"Věděli jsme, že je to naše poslední šance," řekl Laštovka. "Kluci byli pořádně nažhavení. A všem se pak na dráze dařilo. Celý tým bojoval a pral se o body."
Pardubice sice opět marně lovily nějakou hvězdnou zahraniční posilu, ovšem tentokrát to šlo i bez ní.

Tahounem týmu byl znovu Slovinec Matej Ferjan, který tentokrát přispěl ziskem 12 bodů. "Je to naše opora. Byl jsem si jistý, že znovu odvede maximum. Potvrdil to," podotkl Laštovka.

Junior Hynek Štichauer přidal na týmové konto šest bodů. Zopakoval si tak svůj nejlepší extraligový výsledek. "Zajel velmi dobře," pochválil ho manažer.

A na své lepší časy dali vzpomenout i Marian Jirout s Tomášem Suchánkem.
Zatím v soutěži oslnili jen sporadicky. A zejména výkony loňského juniorského vicemistra světa Suchánka byly velkým zklamáním.

"Proto s nimi měl předseda klubu Erban vážný pohovor," prozradil Laštovka.
Padl na úrodnou půdu. Oba ostřílení jezdci byli na Markétě jako vyměnění.

Vyjeli po devíti bodech. "U Suchánka se potvrdilo, že je nepolapitelný, pokud mu vyjde první jízda. Jedna mu sice nevyšla, ale naštěstí byla jediná. A Marian také bojoval.

Kdyby ještě trošku přitvrdil, mohl porazit i Ulamka, který nasbíral plný počet bodů," řekl Laštovka.

V konečném součtu to znamenalo stříbrnou jistotu už před koncem závodu. A poslední jízda ji změnila ve zlatou radost. Ferjan vyhrál, Polák Drabik vůbec neodstartoval a Pardubice se posunuly na první příčku před Slaný.

"Konečně se k nám přiklonilo i štěstí, které se od nás pořád odvracelo," usmál se Laštovka.

Vyhráno však Zlatá přilba ještě nemá. Definitivně se rozhodne příští středu na oválu už jistého mistra ve Slaném. Pardubice jsou nyní před Olympem jen díky pomocným bodům. Na poslední místo a tím pádem do baráže o udržení může klesnout ještě i Plzeň.

"Je ale reálnější, že pod sebou necháme Olymp, i když se určitě posílí," podotkl Laštovka.

Je dost pravděpodobné, že pražský tým vůbec poprvé sáhne po zahraničních posilách. Na soupisce má Poláky Hampela s Gapinskim. "I já bych byl rád, kdybychom někoho získali," přiznal Laštovka.

Štěstí se k nám konečně vrátilo, radoval se manažer

Vyhrát poslední jízdu. A doufat, že neporažený slánský suverén Drabik nebude bodovat. Pouze taková varianta mohla dovést pardubické plošináře k vítězství v pražském závodě extraligy. Ač se nezdála reálná, stala se skutečností.

"Skoro to až vypadalo, že jsme se domluvili," usmál se pardubický manažer Josef Laštovka.

Co se stalo? Poláka Drabika zradil jeho motocykl a vůbec neodstartoval. A Slovinec Ferjan dojel do cíle jako vítěz. Pardubice o bod předstihly Slaný a poprvé v letošní extralize vyhrály. "Konečně se k nám přiklonilo štěstí," zaradoval se Laštovka.

Před dvěma týdny v podobné situaci ukázalo Zlaté přilbě svou odvrácenou tvář. Na domácí dráze v závěrečné jízdě připravil Ferjan svůj tým o stříbro. A jeho defekt v rozjezdu i o bronz. "Kdyby se tehdy v poslední rozjížďce nenechal předjet Šiterou, skoro jsme už mohli být zachráněni," připomněl manažer.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze