Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Život hvězdy. Lendla čeká před exhibicí v Prostějově golf, trénink i posilovna

ZPÁTKY NA KURTECH. Ivan Lendl si po šestnácti letech zahrál tenisový zápas | foto: AP

3 2010
V dobrém rozmaru, oblečený do slušivých šortek, dorazil do Prostějova Ivan Lendl. Tenisová legenda bude hvězdou sobotní exhibice před finálovým zápasem turnaje UniCredit Czech Open, v níž nastoupí na centrální kurt proti Jiřímu Novákovi. Už od čtvrtka je však jeho program pěkně nabitý.

"Oběd s rodiči a dcerou, devět jamek na golfovém hřišti ve Slavkově, trénink s Jaroslavem Navrátilem a Robertem Rumlerem a na závěr posilovna a masáž," vysypala ze sebe ředitelka turnaje Petra Píchalová – Langrová.

Bývalá světová jednička přijela do Prostějova dokonale připravená, Lendl o turnaji věděl vše podstatné. "Vím, že Robert Rumler, se kterým budu trénovat, dostal divokou kartu a prohrál v prvním zápase s Nieminenem," hlásila bývalá světová jednička.

Myšlenkami je však i v Paříži, kde vrcholí druhý grandslamový turnaj sezony. "Sleduji výkony Tomáše Berdycha na Roland Garros. Strašně moc bych mu přál, aby jeho cesta neskončila v semifinále," poznamenal rodák z Ostravy, který přiletěl ráno do Vídně z New Yorku a pak pokračoval limuzínou do Prostějova.

Ve vestibulu hotelu Tenis Club, kde poobědval se svými nejbližšími, prošel bývalý excelentní tenista kolem "Salátové mísy", trofeje pro vítěze Davisova poháru, kterou pořadatelé prostějovského turnaje získali na dva dny od Mezinárodní federace ITF.

U stejného poháru Lendl stál před třiceti lety, kdy se tehdejší Československo radovalo z vítězství v prestižní soutěži družstev. "Tak mísa už je tady," komentoval s úsměvem vystavený pohár.

Také v pátek sportovní celebritu čeká náročný program, přesto Lendl věří, že bude moci alespoň částečně sledoval Berdychovo úsilí v semifinále grandslamové Paříže proti Söderlingovi. "Bude to otevřené utkání. Vyhrát může kdokoli. Přesto očekávám rychlý průběh. Na jednu nebo druhou stranu," odhaduje Lendl.Najdete na iDNES.czmobilní verze