Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zimní Pražskou tyčku ovládli Kudlička a v juniorském rekordu Švábíková

Jan Kudlička | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

21 2017
O další dva centimetry posunula Amálie Švábíková na Zimní Pražské tyčce český juniorský rekord. Sedmnáctiletá atletka USK Praha vyhrála v Metropoli Zličín výkonem 437 centimetrů, soutěž mužů ovládl Jan Kudlička v novém maximu mítinku 573 cm.

Švábíková dokázala v sobotu na juniorském mistrovství republiky v Ostravě posunout rekord dokonce dvakrát. Nejprve zdolala 427 cm a následně i 435 cm.

Teď na Zličíně maximum znovu vylepšila a opět tak splnila B limit pro účast na halovém mistrovství Evropy. Start v Bělehradu ale jistý nemá, neboť v tamní soutěži má startovat omezený počet účastnic.

Limit v obchodním centru na Zličíně potvrdil i Kudlička, který si vylepšil letošní maximum a zařadil se na sedmé místo světových tabulek. Český rekordman a úřadující vicemistr Evropy před dvěma týdny v Clermont-Ferrandu překonal 571 cm.

Svěřenec trenéra Boleslava Patery se v obchodním centru na Zličíně pokoušel i o překonání halového českého rekordu, ale 582 centimetrů už nezdolal. „Všechny pokusy o rekord byly pěkné. Poslední závody jsem zvoral, ale bylo vidět, že problém nebyl ve skákání, ale v únavě. Teď jsem byl odpočatý a měl ze skákání fantastický pocit,“ uvedl Kudlička na svazovém webu.

Zimní Pražská tyčka

- halový atletický mítink ve skoku o tyči

Muži: 1. Kudlička (ČR) 573, 2. Joseph (Fr.) 565, 3. Malychin (Ukr.) a Nerantzis (Řec.) oba 545.

Ženy: 1. Švábíková 437 - český juniorský rekord, 2. Jiroutová 427, 3. Šilhanová (všechny ČR) a Sü Chuej-čchin (Čína) obě 427.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze