Volejbalistky Olomouce mají na dosah Final Four Středoevropské ligy

Radost volejbalistek Olomouce v utkání s týmem Calcit Volley Kamnik. | foto: Stanislav HeloňaMAFRA

25 2017
S domácím turnajem základní části Středoevropské ligy MEVZA se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc rozloučily třísetovým vítězstvím nad maďarským Vasasem Óbuda Budapest. Vysokoškolačky tak výrazně zvýšily šance na postup do Final Four.

Završit jej mohou na začátku ledna na dalším turnaji v Bratislavě.

Maďarský tým v Olomouci nejprve trochu překvapivě podlehl 2:3 slovinskému Kamniku a v duelu s Univerzitou Palackého začal také hodně rozpačitě. Budapešťské volejbalistky v úvodním setu prohrávaly rychle 2:6 a 7:16 a nakonec ztratily první dějství rozdílem třídy 14:25.

Podobně vyhlížela i druhá část střetnutí, v níž Vasas získal první bod až za stavu 0:4. Nakonec byly Maďarky rády, že na poslední chvíli odvrátily jednociferný debakl a prohrály „jen“ 11:25.

Až třetí set přinesl vyrovnaný průběh, přestože Olomoučanky v jeho úvodu vedly 5:2 a 12:9. Jenže pak přišlo podcenění ze strany domácího celku a výsledkem byl průběžný stav 13:14 a 16:17. Teprve potom Hanačky znovu zabraly a ovládly koncovku třetí sady poměrem 25:22.

„V prvních dvou setech jsme hráli koncentrovaně a vcelku bez chyb a po zásluze jsme v nich měli navrch. Ve třetí sadě nás soupeř zatlačil servisem, kterým nám dělal problémy, ale naštěstí jsme to zvládli a udělali jsme výrazný krok do finálového turnaje soutěže,“ kvitoval olomoucký kouč Jiří Teplý.

Už v sobotu čeká vysokoškolačky návrat do extraligové reality.
V8 .kole od 17 hodin hostí Frýdek-Místek.