Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ženský golfový svět míří do Disneylandu (vlastně kousek vedle)

Golfistka Paula Creamerová při narozeninové návštěvě Disneylandu na Floridě.

11 2010
Co udělá čtyřiadvacetiletá žena, když chce oslavit narozeniny? Pokud je to Američanka, navštíví Disneyland. Což je přesně věc, kterou udělala Paula Creamerová, čerstvá vítězka US Open.

Popularity ženy, které se pro častou volbu barvy oblečení přezdívá Růžový panter, se rozhodli využít majitelé golfového hřiště Magnolia Golf Course na floridském Lake Buena Vista.

Creamerová přijela na speciálně upraveném vozíku a předvedla své patovací umění. Myška Minnie, družka populárnějšího Mickey Mouse, žasla opodál...

Svět Walta Disneyho přijímal golfově podněty často. Hrály ho mnohé významné postavy animovaných sérií - Kačer Donald, vlastně všichni z Kačerova, pes Pluto.

Disneyho golfové hřiště, podle očitých svědků vysoce kvalitní, je obklopené luxusními prázdninovými vilami a nemá nouzi o zájem golfistů i návštěvníků, kteří to tady jen chtějí vidět.

Porcelánové figurky Mickeyho Mouse a Kačera Donalda z roku 1930.

Porcelánové figurky Mickeyho Mouse a Kačera Donalda z roku 1930.

Velký profesionální golf se ale hraje jinde, ačkoli docela nedaleko. Podobně jako Lake Buena Vista, na jihozápadním okraji Orlanda se nachází také Grand Cypress, dějiště letošního LPGA Tour Championship, který se uskuteční od 2. do 5. prosince.

A Creamerová tady bude skoro doma, ačkoli ne sama. Widermere, kde bydlí spousta golfových hvězd včetně Tigera Woodse, je vzdáleno asi deset kilometrů.

Golfová komiksová série s Mickey Mousem z roku 1945.

Golfová komiksová série s Mickey Mousem z roku 1945.Najdete na iDNES.czmobilní verze