Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trutnovské basketbalistky skládají nový tým, možná i s Hindrákovou

Kateřina Hindráková z Trutnova střílí trestný hod, v pozadí Michaela Stará z Hradce Králové. | foto: Vilém Fischl

30 2016
Trutnovský basketbalový klub vstoupí do další ligové sezony s novým družstvem. Prostor dostanou odchovankyně, na zahraniční hráčky nebudou peníze. Spekuluje se o návratu bývalé reprezentantky Kateřiny Hindrákové.

Trutnovské basketbalistky se po šesti letech vrátily naplno pod křídla Tělovýchovné jednoty Lokomotiva Trutnov. Klub se po odchodu generálního sponzora chce spoléhat především na odchovankyně. ̈

Přestože uplynulá sezona v Ženské basketbalové lize dopadla na výbornou a tým obhájil bronzové medaile, poslední týdny jsou ve znamení špatných zpráv. Kvůli ekonomickým problémům trutnovská radnice odebrala družstvo zadlužené společnosti BK-servis a převedla jej zpět pod Lokomotivu.

Po sezoně navíc s klubem ukončil spolupráci dlouholetý generální sponzor společnost Kara.

Oddíl bude pracovat s nižším rozpočtem a tomu budou odpovídat i ambice. „Budeme chtít konsolidovat působení týmu v nejvyšší soutěži, hlavním cílem pro nový ročník bude záchrana. Vyšší ambice si budeme moci dávat za dva tři roky podle toho, jak se bude novému týmu v lize dařit,“ říká prezident klubu Vladimír Smilnický, který je zároveň předsedou basketbalového oddílu Lokomotivy.

Kvůli úsporným opatřením nebude Trutnov startovat ve Středoevropské lize.

Po převedení celku pod Lokomotivu skončily všem hráčkám smlouvy. Vedení oddílu skládá úplně nové družstvo. Prim v něm budou hrát odchovankyně a basketbalistky s trutnovskou minulostí.

„V současnosti jednáme s hráčkami, které by mohly za Trutnov hrát. Chceme tým postavit na českých basketbalistkách a zejména na vlastních odchovankyních. Do poloviny července bychom rádi měli jasno,“ dodává Smilnický. Příprava na novou sezonu začne už v srpnu.

Spekuluje se o tom, že by za Trutnov mohly nastupovat některé bývalé opory. Britské angažmá skončilo Andree Vackové, německé někdejší reprezentantce Kateřině Hindrákové, která naposledy působila ve Wasserburgu. Vrací se další trutnovská odchovankyně Michaela Potočková.

Družstvo se v posledních sezonách opíralo o zámořské posily, loni zde hrála Američanka Jamie Russellová, senegalská pivotka Aminata Fallová či černohorská křídelnice Milica Miloševová. Celkem v klubu působilo pět hráček se zahraničním pasem.

Takový luxus si Lokomotiva nebude moci dovolit. „Obměna týmu bude výrazná. Nemůžu říci, že za Trutnov nebude hrát žádná cizinka, ale určitě jich nebude tak velký počet jako v minulých letech. Je možné, že nakonec zde nebude působit ani jedna zahraniční hráčka,“ říká šéftrenér mládeže a bývalý kouč prvního celku Petr Kapitulčin, který nový tým skládá. Jeho úkolem bude také vybrat trenéra. Poslední dva roky Trutnov vedl slovenský kouč Jozef Rešetár.Najdete na iDNES.czmobilní verze