Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Žokej Köhl po pádu v dostihu v Brně podlehl smrtelným zraněním

Žokej Michal Köhl po pádu ve Velké pardubické v roce 2014. | foto: Profimedia.cz

29 2015
Tragédií skončil nedělní mítink na závodišti v Brně. Po nezaviněném pádu v pátém dostihu zemřel žokej Michal Köhl, který nastoupil v sedle Zadara. Sedminásobný účastník Velké pardubické utrpěl smrtelná zranění, jimž podlehl.

„Šlo o tragickou náhodu bez cizího zavinění. Žokej vypadl nešťastně ze sedla, když Zadar na proutěné překážce klopýtl a upadl. Kůň jej nezalehl. Navzdory okamžité lékařské pomoci se nepodařilo jezdce zachránit,“ popsal nešťastnou událost v dostihu s názvem Cena dostihové stáje Red Rebels šéf dostihového areálu Brno-Dvorska Josef Vymazal.

Šestatřicetiletý Köhl jezdil dvacet let a patřil ke zkušeným žokejům. Dostih v Brně byl pro něj přípravou na letošní Velkou pardubickou, kterou jel poprvé před třinácti lety. Jeho nejlepším výsledkem ve slavné steeplechase bylo šesté místo s Brambuschem v roce 2006.

V kariéře absolvoval podle statistiky Jockey Clubu 780 dostihů, z toho většinu překážkových. Vyhrál sedm rovinových a 64 překážkových dostihů, mezi nimi čtyři nejvyšší kategorie. Nejvíce startů absolvoval s koňmi Josefa Váni staršího.

Dvakrát vyhrál i na britské půdě. V kolébce turfu se Köhlovi dokonce podařilo pokořit hranici 50 vítězství v kariéře a získat tam titul žokeje.

Při dostizích v Brně se jedná o druhý smrtelný úraz. Před pěti lety při rovinovém dostihu zalehl kůň žokeje Zdeňka Kalába, který zemřel na rozsáhlá vnitřní zranění. Ve Dvorskách se jezdí dostihy od roku 1997.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze