Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Železný v Monte Carlu chybět nebude

25 2000
M o n t e C a r l o - Trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný, který patří k favoritům na prvenství v prestižní anketě o nejlepšího atleta světa za letošní rok, se nedělního slavnostního vyhlášení v Monte Carlu nakonec přece jen zúčastní. Čtyřiatřicetiletý světový rekordman, jehož účast jeho manažer Jan Pospíšil v pátek kvůli vysokým teplotám kolem devětatřiceti stupňů vyloučil, už prý na tom dnes byl zdravotně mnohem lépe. "Horečka mu večer opadla pod osmatřicet a ráno to bude ještě lepší. Bylo to zřejmě jen nějaké prochlazení, žádná viróza, takže na devětadevadesát procent pojedeme. To by se muselo stát něco nepředvídatelného," řekl manažer Pospíšil.

Na letišti v Nice, odkud je to do Monte Carla jen zhruba půl hodiny jízdy autem, by měl Železný dorazit dvacet minut po jedenácté dopoledne. Galavečer začíná v prostorách Sporting d'Eté až v 19:00. Nejlepšího výsledku dosáhl Železný před čtyřmi lety, kdy se umístil na třetím místě, letos ho řada světových agentur staví na stupínek nejvyšší.

"Přijede? To jsem rád," oddechl si tiskový mluvčí IAAF Giorgio Reineri. "Zdejší vzduch mu udělá dobře," dodal. V Monte Carlu bylo přes den slunečno a teplota šestnáct stupňů Celsia.

Hlavní protagonisté ankety se už do monackého knížectví pomalu sjíždějí. Již dnes se slavnostního představení nového loga Mezinárodní atletické federace (IAAF), které tvoří jásající běžec a v pozadí atletický ovál, zúčastnila například ruská olympijská vítězka v běhu na 400 metrů překážek Irina Privalovová a v prostorách oficiálního Grand Hotelu se mihli i další dva zlatí medailisté ze Sydney, estonský desetibojař Erki Nool a litevský diskař Virgilius Alekna.

Na dnešní večer chystá prezentaci rovněž pořadatel příštího mistrovství světa pod otevřeným nebem, jímž bude od 3. do 12. srpna příštího roku kanadský Edmonton.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze