Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Železný měl k narozeninám i zranění

29 2006
Praha - Ke čtyřicátým narozeninám dostal Jan Železný zvláštní oštěp. Dřevěný s kovovou špičkou a solární baterií. Zapíchl ho do zahrady. "Přes den se nabije a v noci svítí," popisuje světový rekordman. K narozeninám mu popřál taky olympijský vítěz, Nor Thorkildsen. "Psal mi, že se těší, jak se potkáme v Kuortane. Tak jsem mu odpověděl, že jsem zraněný. Přál mi, ať se brzy vrátím," líčí Železný.

Trojnásobný olympijský vítěz se na tradiční oštěpařský závod těšil. Jenže právě v den narozenin, 16. června, se na tréninku zranil. "Ráno jsem šel házet, píchlo mě v lýtku, trochu jsem si natrhl svalík."

Trenér Jaroslav Brabec si jej při tréninku natáčel na kameru. "Povídal jsem mu: Neber si ji, nebo se něco stane. Odházel jsem patnáct hodů a pak se to stalo. A ten hod zrovna nenatočil."

Kvůli zranění si dává pauzu. Má ji spočítanou na 17 dní. "Vím i od ostatních sportovců, že pak je dost velká jistota, že se zranění nevrátí. Zase takový spěch nemám, mistrovství Evropy je až v srpnu. Je zbytečné, abych teď riskoval. Nebojím se, že by start na Evropě byl ohrožen. Druhá věc je, jak budu házet."

Sleduje fotbalové mistrovství světa, lehce trénuje, posiluje, jen lýtko šetří. Taky chodí klusat. To se mu může hodit jako trénink i na podzim. Železný se stal patronem Samsung Running festivalu, který proběhne v září v Ostravě, Hradci Králové, Brně a Praze. Výtěžek, který partnerská firma zdvojnásobí, půjde na pomoc SOS dětským vesničkám.

 "Jsem si stoprocentně jistý, že poprvé v životě takový běh absolvuji. Každý týden běhám čtyři kilometry, ale hodně volně. Budu se muset skrýt do skupinky."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze