Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Železného vítězství v Oslu bolelo

29 2000
O s l o - Hodně bolestivé bylo pro světového rekordmana v hodu oštěpem Jana Železného vítězství na letošním třetím mítinku Zlaté ligy v norském Oslu. Čtyřiatřicetiletý dvojnásobný olympijský vítěz sice v poslední šesté sérii letos již potřetí překonal hranici 90 metrů, ale po závodě si hodně stěžoval na bolesti především v oblasti žeber. "Pociťoval jsem bolesti v průběhu celé soutěže, zejména v žebrech," prozradil po závodě Železný.Přečtěte si zpravodajství z Oslo

Český oštěpař výkonem 90,56 metru na centimetr přesně zopakoval svůj výkon z Odložilova memoriálu v Praze. V prvním pokusu hodil 83,66 metru, pak se mu dva hody nevydařily a dva pokusy také vynechal. Posledním porazil Železný druhého Rusa Sergeje Makarova o dva metry a tři centimetry.

"Díky poslednímu pokusu to byl docela dobrý závod, ale ta bolest byla hodně velká. Budu si muset od závodění na chvíli odpočinout," uvedl Železný, jenž měl v plánu start na mítinku v Londýně. "Nepojedu tam, potřebuji se dát do pořádku, abych byl připraven na olympijské hry. Tak dva až tři týdny budu více odpočívat," plánuje světový rekordman. "V Sydney ale budu připraven, pojedu tam v dobré formě," slíbil Železný.

Jan Železný na mítingu v Oslo

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze