Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Že jsem tým pomlouval? Nesmysl, říká motocyklista Pešek ke svému vyhazovu

Grand Prix v Brně. Lukáš Pešek. | foto:  David Neff, MAFRA

27 2010
Co nejdříve se vrátit do motocyklového šampionátu. To je cíl Lukáše Peška, jehož před několika dny vyhodil jeho tým Matteoni. Čtyřiadvacetiletý český závodník byl podle oficiálního sdělení propuštěn kvůli špatným výsledkům, samotný jezdec hovoří o třech důvodech.

odpovědi lukáše Peška zde

Vedle nedostatečných výsledků měl být jedním z důvodů vyhazovu podle Peška i ten, že svou stáj pomlouval. "To odmítám, vždycky jsem jen konstatoval pravdu, ne pomluvy," prozradil Pešek v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Stáji rovněž vadilo, že Peškův osobní trenér Miloš Čihák přivedl do týmu specialistu na podvozek, jehož si navíc platil sám. "Ale šéfovi týmu se nelíbilo, že vůbec pracoval v garáži," uvedl Pešek.

Po dlouhých sedmi letech, během kterých dokázal i vítězit, tak Lukáš Pešek mistrovství světa rázem nejezdí.

Lukáš Pešek

Přesto věří, že se brzy do šampionátu vrátí. "Mám pocit, že na to mám. Proto se chci co nejdřív vrátit a dokázat to. A chtěl bych zůstat ve třídě Moto 2," řekl.

Přestože se připravuje už na sezonu 2011, naděje, že se objeví alespoň v jednom z pěti zbývajících letošních závodů šampionátu, se nevzdává.

"Jednání probíhají, začali jsme jednat už v Aragonu. Ale zatím se angažmá sehnat nepodařilo. A i příští sezona je v jednání," dodal.

Peškovi se letos nedařilo podle představ. "Dlouho jsem se učil jízdu na čtyřtaktu. A když už jsem si myslel, že mám dobré nastavení, tak tým mi to bez mého vědomí celé předělal."

I přesto, že je momentálně bez práce, nezahálí. A volný čas tráví úplně stejně jako kdyby závodil. "Vždycky může přijít telefon od manažera, abych byl druhý den na závodech. Musím být tedy fyzicky připraven."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze