Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Že bylo hřiště na The Open pokořeno? Watson tvrdí, že to byl jen flirt

Počasí v prvním kole British Open 2010. | foto: AP

16 2010
(Od spolupracovníka idnes.cz) - Kdo byl při prvním dnu letošního ročníku The Open Golf Championship vylosován do dopolední části, mohl si mnout ruce. Podmínky totiž byly vynikající, a tak se skóre hráčů pohybovala hluboko pod parem. Ale ti zkušení se ošálit nedali – Old Course může být velmi nepříjemné.

Když do klubovny dorazil Rory McIlroy se svým výsledkem mínus devět, zdálo se, že hned v prvním dnu britského majoru bude historické hřiště rozneseno na kopytech. A záplava červených čísel také přišla.

Především dopolední flighty se přesvědčily, že bez větru a deště je Old Course hratelným. Pozice jamek, které mohou hřiště ztížit nebo naopak zjednodušit, byly většinou navrtány ve velmi příhodných místech. Očividně se organizátoři báli, že vítr a déšť by znovu trápily hráče tak, jako v tréninkových kolech.

Rory McIlroy, první kolo British Open 2010.

Rory McIlroy, první kolo British Open 2010.

Výsledkem bylo rekordních 73 hráčů, kteří se dostali pod par hřiště. Tolik jich v historii The Open v prvním kole nikdy nebylo. A byl to rekord nejen pro britský Open, ale všech světových major turnajů. A to se s přibývajícím časem počasí zhoršovalo.

Štěstí při losování bylo důležité, ale ne rozhodující. Dnešní počasí má být stejné a protože se dopolední a odpolední skupiny prohodí, vymění si také rozdílné podmínky pro hru.

Když se nebe rozplakalo

Vysloveně přívětivé hřiště rozhodně nebylo. Některé hráči se vyloženě trápili už ve čtvrtek a na jejich obličejích to bylo znát. Především flight Mickelson – Montgomerie – Goosen patřil k těm hodně tichým. Hlavně poté, co prvně jmenovaný levoruký Američan zahrál na třináctce trojputt a zapsal double bogey.

Davis Love III, první kolo British Open 2010.

Davis Love III, první kolo British Open 2010.

V tu ránu se totiž nad touto skupinou nebe rozplakalo. Hustý déšť se spouštěl z šedých mraků a Phil Mickelson rychle skryl své zklamání pod deštník. Tradičně nepříjemně naladěný Colin Montgomerie se s nikým moc nebavil už od začátku. A také on své rozladění dával výrazně najevo.

Jediným, který se občas v jejich společnosti usmál, byl Retief Goosen. Jako jeden z mála v odpoledních flightech totiž zahrál výrazněji pod par hřiště (-3). Dostál tak své pověsti tichého hráče, který raději "nechává promluvit své hole".

Počasí v prvním kole British Open 2010.

Počasí v prvním kole British Open 2010.

Zda mu to bude vycházet dál, je otázkou. Předpověď počasí není příznivá a letošní turnaj v St. Andrews ještě asi poznamená. "Co dala dnes, v následujících třech dnech si vezme," předpověděl zkušený Tom Watson, jenž hovořil o hřišti v ženském rodě a označil ho za "svůdnici ve flirtovní náladě".Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUKTOVÝ SPECIALISTA – ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze