Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štybar o etapě ve vedru: Mám toho dost, ale aspoň jsme se trochu opálili

TÁTA A SYN. Zdeňka Štybara přijel do cíle druhé etapy Tour de France podpořit i dvouletý syn Lewis. | foto: Matěj Tomíček, MAFRA

6 2017
Troyes (Od našeho zpravodaje) - V pětatřicetistupňovém vedru se jela šestá etapa Tour de France z Vesoulu do Troyes. I proto do sebe Zdeněk Štybar hned za cílem obrátil pet lahev s vodou. Vítězného Marcela Kittela sice v posledních stovkách metrů ztratil ze svých zad, přesto s vytáhlým německým cyklistou slavil už druhý triumf v závodě.

Máte toho dneska v tom horku plné zuby?
Dneska docela jo. Když jsme teď zastavili po tom finiši, tak na mě to vedro padlo. Očekávali jsme, že ještě trochu sprchne, ale naštěstí se to nestalo, protože jinak by to v tom dojezdu asi zase lehlo. Aspoň jsme se dneska trochu opálili.

Fotogalerie

S Marcelem Kittelem slavíte letos už druhé vítězství, jak moc vám v závěrečných kilometrech vyšla plánovaná taktika?
V podstatě vyšla. Těch posledních pět kilometrů jsme si možná představovali trochu jinak, ale ze 70 procent jsme splnili to, co jsme si předsevzali. Marcel chtěl, abychom ho vysadili přibližně 500 metrů před cílem a ani nevím, kde přesně ho nakonec (Fabio) Sabatini nechal. Ale pokud se to finále na 70 procent povede, je to úspěch.

I tentokrát v Troyes to byl hodně technický dojezd, nebál jste se v těch nepříjemných zatáčkách?
My tam sice přijíždíme v sedmdesátce, ale jede před námi auto, takže víme, jakou rychlostí tu začátku můžeme přibližně projet a jak moc musíme brzdit. Ale dneska to tak ostré nebylo, ono se to možná zdá. Ale máme dost informací, které můžeme vyhodnotit.

Byl to první spurt bez Petera Sagana. Bora ještě dneska žádala Sportovní arbitrážní soud, aby ho vrátila zpátky do závodu, umíte si to představit?
To neumím, ten jeho případ je složitý.

Jaký na něj máte názor vy?
Možná by stačilo, kdyby mu sebrali body a dali ho v té etapě na poslední místo. Ale na druhou stranu, na videích je vidět, že způsobili i ten pád kilometr a půl před cílem. Chápu, že je složité vyřadit mistra světa z Tour, ale dívá se spousta dětí a nikdo nechce, aby se jim děti loktovaly na závodech.

Podle záběrů ale není jasné, jestli se loktem Cavendishe vůbec dotkl.
Ano, je složité říct, jestli vůbec, kam a kdy ten loket padl. Jestli předtím, než se ho Cavendish dotkl, nebo až potom. A jestli Peter náhodou jen nebalancoval, aby sám nespadl. Každopádně jury nějak rozhodla a my to musíme respektovat.Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze