Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nahrávač Haník už ví, kam jde. Bude hrát volejbal ve Švýcarsku

Zdeněk Haník | foto: Jiří Seidl, MF DNES

19 2014
Volley Amriswill je novým působištěm nahrávače Zdeňka Haníka. Švýcarskému klubu se upsal na jednu sezonu, když po pěti letech odešel z Ostravy. Haník bere svůj přestup do zahraničí jako novou zkušenost.

„Už jsem byl v české extralize dlouho, už mě v ní všichni znají, takže jsem chtěl zkusit něco nového,“ podotkl. „Na Ostravu budu vzpomínat v dobrém, prožil jsem v ní krásné roky a zažil i úspěchy.“

Odchod do zahraniční je pro něho pořádný posun v kariéře, jelikož před dvěma roky zvažoval, že s vrcholovým volejbalem skončí.

„Titulem a pozvánkou do nároďáku jsem do volejbalu získal novou chuť a hraje se mi o hodně lépe než před těma dvěma roky,“ podotkl. „Také proto jsem chtěl jít ven a zkusit jiný volejbal než v Česku.“

Osmadvacetiletý Haník má za sebou úspěšné dvě sezony. V roce 2013 získal s Ostravou mistrovský titul a minulý rok s ní hrál Ligu mistrů. A vrátil se do reprezentace.

Leč pozvánka do národního týmu ho přece jen zaskočila. Místo letní pohody dál naplno trénoval a hrál prestižní Světovou ligu. A dřina ho čeká i v srpnu při dalším reprezentačním bloku.

„Trochu jsem naštvaný...,“ usmál se. „Půl roku dopředu jsme měli s Honzou Muroněm z Brna naplánováno, že pojedeme na mistrovství republiky v deblech, ale vše je jinak.“ Svůj letní program musí podřídit reprezentaci.

„Ale trenéru Zdeňku Šmejkalovi jsem vděčný za to, že mě do nároďáku povolal. Debly jsem oželel, ale reprezentace je pro mě mnohem cennější.“

A v národním celku se mu líbí, byť je dvojkou za Filipem Habrem. „Po generační obměně je v týmu spousta nových, mladých tváří. Družstvo má větší šťávu, větší hlad po úspěchu. Na hře to je znát.“

A co očekává od svého působení v Amriswillu? „Švýcarsko je krásná země, ale nevím, co čekat od jejich volejbalové ligy,“ přiznal. Odhaduje, že Amriswill, který v minulé sezoně skončil ve Švýcarsku pátý, je na tom výkonnostně podobně jako Ostrava. „V minulé sezoně hrál s Brnem v Poháru CEV a byly to vyrovnané zápasy,“ připomněl Haník.

Nové spoluhráče ale zatím nezná. „Vím, že tam jsou Srbové, Brazilec, takže to bude mezinárodní tým.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze