Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závody na okruzích vyšly mladíkům

25 2000
B r n o -
Úvod domácích i středoevropských okruhových šampionátů v závodech automobilů o víkendu v Brně nepřinesl proti loňsku téměř nic nového, nicméně některé kubatury byly přesto poutavé. Parádní výkon podal Martin Dlouhý v obou závodech série Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup. Všech jedenadvacet soupeřů včetně šampionů z předchozích třech ročníků Františka Doška a Josefa Kopeckého se jen koukalo, jak si Dlouhý z týmu ACA Racing Klub na prvním místě dělá, co chce. "Nešlo to, Martin jel ohromně, ale i tak jsem spokojený," řekl dvakrát druhý Petr Majer ze stáje Auto Bayer. Radost měli i tři mladíci. Kopeckého syn Jan z Autostylu Trutnov byl dvakrát třetí a překvapili dva nováčci seriálu. Dlouhého stájový kolega Lumír Firla junior se v sobotu probojoval na čtvrté místo, přičemž jel vůbec poprvé s cestovním vozem. Další novic - jinak ovšem protřelý pilot plechových aut - Štěpán Vojtěch z týmu Panorama Group skončil hned za Firlou. "Na začátek to nebylo špatné, věřím, že příští měsíc v Mostě budu výš," plánuje Vojtěch. Smůlu měl v prvním závodě středoevropské formule 3 Jaroslav Kostelecký. V početném poli jel bezpečně druhý za hvězdou z Německa Stefanem Mückem, ale uklouzl na oleji vyteklém z rozbité převodovky jiného pilota a skončil mimo trať. Nejlepším Čechem byl třetí Radim Kurka. V neděli už Kostelecký vybojoval třetí pozici, Kurka byl pátý. Z mistrovské série Česká pojišťovna Open byl na rozdíl od nudných divizí 1 a 2 mimořádně dramatický závod divize 3 malých formulí z nedělního rána. Zatímco pozdější vítěz Marek Novotný z týmu Janiš Motorsport v poklidu vedl, za ním se po celý závod v klubku strkalo sedm pilotů formule Ford a národní formule.

Sobota, Octavia Cup: 1. Dlouhý, 2. Majer -2,68, 3. Jan Kopecký -16,64, formule 3: 1. Mücke (Něm.), 2. Cavicchi (It.) -1:03,77, 3. Kurka -1:12,72, všichni Dallara.

Neděle, Octavia Cup: 1. Dlouhý, 2. Majer -7,42, 3. Jan Kopecký -11,96, formule 3: 1. Mücke, 2. Cavicchi -43,41, 3. Kostelecký -59,40.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze