Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závod míru slibuje kvalitní peloton

9 2000
P r a h a - Cyklisté patnácti profesionálních a sedmi národních týmů svedou boj o vavříny v třiapadesátém ročníku Závodu míru. Ten odstartuje 5. května v německém Hannoveru a po 1607 kilometrech, rozdělených do devíti etap, skončí 13. května na Staroměstkém náměstí v Praze. Poprvé byl závod zařazen do čtvrté kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Z elitní první kategorie je jistý start trojice stájí Telekom (Něm.), Mapei (It.) a Farm Frites (Niz.). "Ještě jednáme s další čtveřicí a pevně věřím, že alespo%n jeden další tým získáme. Ze stájí druhé kategorie máme podepsané smlouvy se sedmi a dalších osmnáct se nám jich hlásí," tvrdí Pavel Doležel, ředitel Závodu míru.

Z českých cyklistů pojedou jezdci profesionálních stájí Wüstenrot-ZVVZ a PSK Unit Expert, reprezentační šestici závodníků do 23 let povede v májových etapách trenér Jozef Regec.

Nespokojen je Dolažel trochu jen s podle jeho názoru nadbytečnou délkou časovky, která měří 37 kilometrů. "Němečtí spolupořadatelé se tak rozhodli, takže očekávám, že nejkrásnější budou tři etapy v závěru v Krkonoších, Jizerských a Krušných horách. Horské etapy jsou kořením cyklistiky a právě na českých silnicích by se mělo rozhodnout o vítězi," věří Doležel.

Pořad Závodu míru
5. května - 1. etapa: Hannover - Hannover (177,2 km),
6. května - 2. etapa: Wolfsburg - Wernigerode (166,8 km),
7. května - 3. etapa: Wernigerode - Halle (118,2 km),
                 4. etapa: časovka Halle - Lipsko (37,2 km),
8. května - 5. etapa: Riesa - Zhořelec (169,6 km),
9. května - 6. etapa: Luban - Kudowa Zdroj (181,4 km),
10. května - 7. etapa: Klodzko - Kudowa Zdroj (178,7 km),
11. května - 8. etapa: Trutnov - Ústí nad Labem (230,7 km),
12. května - 9. etapa: Most - Karlovy Vary (168,3 km),
13. května - 10. etapa: Karlovy Vary - Praha  (169,5 km).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze