Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závod míru patří jezdcům do 23 let. Jeho srdce je v Jeseníkách

Závod míru cyklistů do 23 let | foto: Jan Brychta/TTV sport group

3 2016
Centrum Závodu míru cyklistů do 23 let Nations Cup je sice v Jeseníku, ale výraznou roli mají také Rýmařov a Krnov. V Rýmařově třemi okruhy končí páteční první etapa, dlouhá 134 kilometrů. V Krnově odstartuje ta sobotní s cílem na Dlouhých stráních, přičemž měří 123 kilometrů a vede přes Bruntál a Rýmařov.

Pořadatelé ze společnosti TTV Sport Group tvrdí, že se představí světová špička dané věkové kategorie. „O prestiži závodu svědčí i to, že jeden z favoritů - Španěl Enric Nicolau Mas - si etapy projel tréninkově a vyzkoušel si i stoupání na Dlouhé stráně,“ uvedl šéf organizačního štábu Jaroslav Vašíček.

Páteční etapa startuje ve 13.30 v Jeseníku. Do Rýmařova peloton dorazí po 15. hodině.

„Cíl v našem městě je potřetí,“ připomněl rýmařovský starosta Petr Klouda. „Je to oživení, jsme rádi, že tady ta koncovka je, protože dojezd je vždy dramatický. K tomu náměstím, které je po rekonstrukci, závodníci projedou třikrát.“

Jeden rýmařovský okruh měří kolem 18 kilometrů. Klouda odhaduje, že závod na náměstí přiláká až sedm set lidí. „Rádi bychom u nás závod udrželi i v budoucnu, ale to záleží na organizátorech i vůli zastupitelů přispět na pořádání akce,“ řekl Petr Klouda. Rozhodně to je největší mezinárodní akce ve městě.

Také v Krnově, což je město cyklistiky, si spojení se Závodem míru pochvalují. „Pro nás je velká čest, že jsme k nám po třinácti letech dostali jednu z etap,“ podotkl místostarosta Krnova Jan Krkoška. „Je to pro nás prestiž. Vždyť tady bude třiadvacet týmů, což v Krnově nepamatujeme.“

Sobotní etapa začne na krnovském Hlavním náměstí ve 12.00, ostrý start čeká cyklisty v Chařovské ulici. „Přes Býkov a Laryšov se peloton vrátí do Krnova, přičemž u městských lázní bude rychlostní prémie,“ řekl Jan Krkoška. Do cíle na Dlouhých stráních cyklisté pojedou z Loučné nad Desnou.

Závěrečná, třetí etapa se jede v neděli od 11.00 v Jeseníku.

Lídrem české reprezentace je Michal Schlegel z týmu Klein Constantia. S ním jsou v družstvu jeho stájový kolega Roman Lehký a dále Pavel Camrda, Jan Kovář a Michael Kukrle z Whirlpool Author a cyklokrosař Adam Ťoupalík z BKCP-Corendon.

„Jsou to naši nejlepší závodníci této kategorie. Schlegel má na to, aby bojoval o nejvyšší příčky,“ uvedl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze