Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Závěr turnaje Byrona Nelsona byl plný vody. Premiérový titul získal Day

Jason Day i před několik chyb v závěru získal svůj první titul na PGA Tour. Dvaadvacetiletý Australan je dalším z mladých hráčů, kteří letos slaví vítězství. | foto: AP

24 2010
Na PGA Tour se vidí jen zřídka, aby ve finálovém kole oba hráči finálového flightu bojující o vítězství zahráli na poslední jamce do vody. Mladému Jasonu Dayovi se nejprve zhroutil svět, o minutu později už byl opět blízko svého premiérového vítězství, ke kterému si nakonec dokráčel.

Vítězem Byron Nelson Championship se stal dvaadvacetiletý Jason Day, pro kterého je to premiérový titul na PGA Tour.

Day po většinu dne vedl, na sedmnácté jamce se na něj dotáhl Blake Adams a pak přišel jeho strašák - osmnáctka. Na ní ve čtvrtek a v sobotu zadrajvoval do vody. Proto sáhl po železu, ale i s ním nezahrál příliš dobrou ránu. Bylo však mnohem hůř - druhý úder poslal do vody a v ten moment byl psychicky na dně. Jen o pár vteřin později se k míči postavil Adams a jeho míček k údivu diváků také skončil ve vodě.

Day se díky tomu uklidnil navíc díky dropování míčku se dostal do lepší pozice, než která mu hrozila. Chip do greenu nebyl zrovna jeho nejlepší ranou, ale jelikož Adamsův míček neskončil ani na něm, byl stále blíže vítězství. A toho se dočkal záhy, když se mu podařilo dostat míček do jamky na první pokus.

"Udělal jsem si to dneska těžké," řekl po konci hry Day. "Opravdu hodně jsem bojoval sám se sebou a jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo," dodal.

Skvělý den měl Brian Gay, který zahrál 63 ran, když v jeho skórkartě je zapsáno sedm birdie. Díky tomu a Adamsově double bogey se dostal až na druhé místo, o které se dělí právě s Adamsem a Jeffem Overtonem.

Velmi dobrý výkon šestnáctiletého amatéra

Úspěšné vystoupení má za sebou teprve šestnáctiletý Jordan Spieth, který se v průběhu turnaje stal nejsledovanější postavou turnaje. Spieth byl po patnácti letech prvním hráčem, který obdržel pozvánku na turnaj v Dallasu jako amatér. Když Spiethovi byl pouhý rok, stejná výjimka byla udělena tehdy také ještě školákovi Tigeru Woodsovi.

Jordan Spieth, Byron Nelson Championship

Spieth, kterého během turnaje doprovázeli jeho spolužáci, hrál finálové kolo pod dohledem o 34 let staršího Coreyho Pavina. Kapitán amerického rydercupového týmu v neděli zahrál 73 ran a skončil na 22. místě. Spieth byl o ránu lepší a umístil se na pro něj skvělém

Na šestnácté příčce skončil i Alex Čejka. Do turnaje nevstoupil nejlépe, ale díky dobrým výkonům ve druhém a třetím kole a sedmdesáti ranám ve finálovém se nakonec vyšplhal nahoru. Čejka obdržel šek na necelých sto tisíc dolarů a posunul se na 107. místo finančního žebčíčku. Nejlepších 125 si přitom zajistí účast na PGA Tour i pro příští rok.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze