Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zaváhat nesmíme, burcuje kapitán Zlína

2 2006
Zlín - Radost, nebo rozčarování ovládne dnes večer mysl extraligových volejbalistů Fatry Zlín. Nic jiného nepřichází v úvahu. Nejvyšší domácí soutěž vrcholí posledním kolem, zlínský tým bojuje o play-off. V závěrečném utkání přivítá v 18 hodin v městské sportovní hale na Bartošově čtvrti Opavu. Pokud vyhraje, zřejmě si o medaile zahraje.

"Žádné zaváhání si nemůžeme dovolit, máme před sebou nejklíčovější zápas sezony," burcuje kapitán Petr Sedláček. "Když se nám povede, můžeme se odrazit nahoru."

Opavě patří čtvrtá příčka, ale vy jste letos v domácím prostředí ani jednou nevyhráli nad týmem z horní poloviny tabulky. Vyjde to konečně?
Aspoň jeden zápas by se nám už konečně mohl podařit. Bylo by to za minutu dvanáct.

Kvůli komerční akci ve vaší obvyklé hale Novesta se přesunete do náhradní haly. Nebude to pro vás nevýhoda?
Těžko říct. Sice v městské hale pravidelně trénujeme, ale letos jsme v ní ještě nehráli. Věřím však, že přesun přidělá starosti Opavě, která tam nikdy nehrála. Mohla by mít problémy s orientací i s tím, že je tam nižší strop. Balony, které se normálně chytají v poli, můžou tentokrát narážet do stropu.

Co bude na Opavu platit?
Nesmíme být nervózní, ale naopak musíme hrát v klidu a nepřipouštět si důležitost zápasu. Když člověk moc chce, tak je přemotivovaný a pak to nedopadne dobře. Úspěšná hra musí být založená na dobrém servisu, bez toho dnes nejde ve volejbalu uspět.

Poslední zápasy vám nevycházely, v pondělní televizní dohrávce v Liberci jste však podali solidní výkon. Zvýšilo to vaše sebevědomí?
Chválabohu jsme se trošku nastartovali. Doufám, že nás to pozvedne a budeme hrát dobře i proti Opavě.

Kromě Zlína usilují o účast v play-off také Ústí nad Labem, Příbram a Brno. Zápasy dnešního kola však nezačínají ve stejném termínu. Není to chyba?
Asi se mělo začínat stejně, aby se nemohlo spekulovat. Ale horší by to bylo loni, kdy se hrálo o tři body, zatímco letos platí obvyklé bodování. Problém vidím jinde. Všechny týmy z dolních pater hrají proti soupeřům ze špičky, jimž už o nic nejde. Můžou se šetřit a nechat odpočívat některé opory, čehož by spodní týmy mohly využít.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze