Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zámorská prorokuje Korejkám úspěch

3 2003
Poreč - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Čekalo se, že budou hodně rychlé, ale že až tak moc, to teda ne," povzdechla si po utkání s Korejkami jednadvacetiletá spojka norského Norstrandu Oslo Iva Zámorská. Statečně se rvala s houževnatou a nesmírně pohyblivou asijskou obranou, pokořit jí však dokázala jen třikrát. I tak patřila k nejlepším hráčkám českého týmu.

"Pečlivě jsme se na ně připravovaly, skoro týden. Bylo nám jasné, že je to jedno z nejdůležitějších utkání ve skupině, ale od začátku jsme se nedokázaly poprat s tou jejich pohyblivou obranou. Navíc jsme dělaly dost technických chyb, a když už jsme se dostaly na šestku, lapila to jejich gólmanka. To všechno rozhodovalo," ví někdejší opora Zlína a Slavie.

"Korejky mají zarputilost zakódovanou v sobě. Pořád dřou, ani na okamžik nepovolí. I když se jim třeba herně nedaří, nepoloží je to. Myslím, že na tomhle mistrovství dojdou daleko. Prohráli těsně s Ruskama a to podle mého jen díky tomu, že to jejich trenér prokoučoval."

Souboje jedna na jednu české hráčky v útoku vesměs prohrávaly. "Podařila se jedna klička, ale šup, hned u nás stály další tři hráčky. A my nebyly schopné přenést hru na druhou stranu," popisuje Iva Zámorská střety s obranou soupeřek.

"Je to škoda, u videa jsme se všichni shodli, že to zkusíme a popereme se o výsledek. Věřila jsem, že by to mohlo jít. Realita ale byla bohužel jiná. Nezbývá než to hodit za hlavu a soustředit se na Rakousko."

Čtvrteční duel s jižním sousedem bude pro český tým opravdu klíčový, případné další klopýtnutí by výrazně zkomplikovalo jeho cestu za postupem do další fáze šampionátu. Ze skupiny postoupí jen tři nejlepší a kromě Korejek a Rakušanek čeká na Češky také nedělní souboj s ruskými mistryněmi světa.

"S Rakušankami se podle mého dá hrát, mají tým sestavený především ze starších hráček. Myslím, že nemáme špatný rychlý útok, a tak bychom je mohly na hřišti uběhat," usmívá se česká střelkyně.Najdete na iDNES.czmobilní verze