Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajít „s kámošem na golf“ není žádná snobárna

Golf a piercing už zdaleka nejsou výrazy pro dva vzdálené světy. | foto: Profimedia.cz

12 2010
Rozšiřovat golf mezi lidi, kteří ho považují za finančně nákladný a nedostupný. Hlavní moto současného úsilí České golfové federace už nějaký čas naplňuje projekt Student Golf. "Snažíme se zbavit golf nálepky drahého a snobského sportu," říká jeden ze zakladatelů Jan Brož.

Od většiny klasických výukových akademií se Student Golf liší třeba tím, že náplní jeho kurzů jsou vedle nácviku techniky, taktiky a výuky pravidel také lekce z historie golfu.

studentská liga 2010

23. 3. Hodkovičky
13. 4. Benátky nad Jizerou
28. 4. Motol
10. 5. Kestřany u Písku
31. 5. překvapení
15. 6. Nová Amerika
30. 6. Ústí nad Labem
16. 9. Terezín
27. 9. Zbraslav
13. 10. Hodkovičky

V minulém roce získalo handicap 54 díky Student Golfu 120 hráčů. A nejen studentů, ke konci loňského roku bylo pod jeho hlavičkou sdruženo 250 golfistů.

"Členové mají výhodná plnohodnotná členství v řadě klubů, zlevněná green fee a slevy na golfové i negolfové služby po celé republice," doplňuje Brož.

Součástí klubových aktivit, rozložených do šíře, jsou pravidelné společenské akce a panelové diskuse. Prostřednictvím služby "S kámošem na golf" si ten, kdo nemá s kým trénovat, najde spoluhráče na internetu.

Novinkou je Studentská golfová liga, první ročník neoficiálního mistrovství České republiky studentů. Deset turnajů (například v Berouně, Nové Americe a Zbraslavi) láká výrazně sníženými poplatky za vstup na špičková hřiště po celé republice.

Výuka golfu - ilustrační

Studentský golfový klub funguje od začátku roku 2009. Vznikl z iniciativy dvou studentů Vysoké školy ekonomické a původním záměrem bylo zprostředkovat golf za dostupné ceny právě studentům VŠE.

Dnes míří Student Golf mnohem výš, na golfové scéně by se rád usadil dlouhodobě. "S podporou našeho partnera Golf And Country Clubu Hodkovičky, který se nám rozhodl poskytnout své zázemí, jsme podali přihlášku do ČGF," prozrazuje Brož.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze